خانه ارتباط با ما درباره ما
جمعه, ۸ شهریور , ۱۳۹۸ساعت : 12:32کد مطلب: 17461

چاووش عزای حسینی در تیمچه امین‌الدوله

مشکات آنلاین: مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کاشان از رونمایی از بزرگ‌ترین پرده عزای حسینی همزمان با فرارسیدن ماه محرم در کاشان…

مشکات آنلاین: مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کاشان از رونمایی از بزرگ‌ترین پرده عزای حسینی همزمان با فرارسیدن ماه محرم در کاشان خبر داد.

محمدعلی پیراسته اعلام کرد: امسال نیز همچون سال گذشته، روز نخست ماه عزای حسینی، سازمان زیباسازی با همکاری مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کاشان اقدام به برگزاری مراسم آئین چاووش محرم کرده است.

پیراسته افزود: آیین چاووش‌خوانی محرم که از ساعت ۱۰ صبح به‌صورت رسمی آغاز می‌شود با ندای محزون دمّام از مسجد میرعماد شروع و تا تیمچه امین‌الدوله ادامه خواهد داشت و در ادامه ضمن برگزاری کارگاه یک‌روزه خط نقاشی با موضوع محرم، یک قرن هنر پرده‌نویسی و خطاطی در کاشان گرامی داشته می‌شود.

وی همچنین یادآور شد: در پایان این مراسم از بزرگ‌ترین پرده عزای اباعبدالله الحسین در چهارراه آیت الله کاشانی به ابعاد ۱۲ در ۲۰ متر،‌که به خط هنرمند کاشانی علی مهرنیا با شعری از مقبل کاشانی منقوش شده است رونمایی می‌شود.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.