خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۲۷ مرداد , ۱۳۹۸ساعت : ۰۹:۴۹کد مطلب: 17144

چهار مجتمع گردشگری در آران‌وبیدگل راه‌اندازی می‌شود

مشکات آنلاین: چهار مجتمع گردشگری، اقامتگاه سنتی، اردوگاه گردشگری و مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرستان…

مشکات آنلاین: چهار مجتمع گردشگری، اقامتگاه سنتی، اردوگاه گردشگری و مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرستان آران‌وبیدگل ساخته می‌شود.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران‌وبیدگل روز شنبه از صدور چهار موافقت اصولی اولیه برای ساخت تاسیسات گردشگری در این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح‌های زیرساختی در حوزه تاسیسات گردشگری، تفریحی و اقامتی در شهر آران‌وبیدگل، نوش‌آباد و کویر سیازگه اجرایی خواهد شد.

مجید نوری، میزان سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها را افزون‌بر ۷۲ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: ایجاد ۵۹ فرصت شغلی جدید در شهرستان آران‌وبیدگل با راه‌اندازی این طرح‌ها پیش‌بینی می‌شود.

وی افزایش ظرفیت‌های اقامتی، تفریحی و گردشگری شهرستان آران‌وبیدگل با اجرای این طرح‌ها را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: گردشگری با ویژگی‌هایی که دارد، صنعتی پویا با آینده‌ای روشن به شمار می‌آید و از این رو سرمایه‌گذاری در این حوزه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران‌وبیدگل با اعلام آمادگی نسبت به حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی یادآور شد: پنج واحد اقامتی با نزدیک به ۳۰۰ نفر ظرفیت اسکان هم‌اکنون در این شهرستان فعال هستند یک واحد اقامتی مجوزدار در کویر مرنجاب قرار دارد.

شهرستان ۱۰۳ هزار نفری آران‌وبیدگل در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان ۵۰۰ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی شناسایی شده دارد که از این میان ۱۳۵ مورد تا کنون در فهرست آثار ملی ثبت شدند.

 

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.