خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۲۲ اسفند , ۱۳۹۷ساعت : 01:12کد مطلب: 14306

کاسبان سیاسی

مرجان شیخ الاسلام نام زنی است که این روزها خیلی‌ها را شوکه کرده است. باورتان میشود؟! این زن جوان یکی…

مرجان شیخ الاسلام نام زنی است که این روزها خیلی‌ها را شوکه کرده است.

باورتان میشود؟! این زن جوان یکی از متهمان اصلی در «بزرگ‌ترین اختلاس» ایران است.

اما آنچه باعث شوکه شدن بسیاری از فعالان سیاسی و اجتماعی ایران شده، زن بودن شیخ الاسلام نیست، بلکه فریبی است که به دو جناح سیاسی کشور داده است.

او در انتخابات مجلس ششم (۱۳۷۸) در پوستر تبلیغاتی‌اش خود را اصلاح طلب می‌نامد و در مجلس هشتم (۱۳۸۶) ادعا کرد که تاکنون سیاسی نبوده و نسبتی با اصلاح طلبان ندارد و با عنوان اصولگرا کاندیدا شده در لیستی در کنار بزرگان اصولگرا مانند حداد عادل، کوچک زاده و باهنر قرار می‌گیرد.

این زن جوان، در دوران خاتمی خود را اصلاح طلب نشان داده و با روی کار آمدن محمود احمدی‌نژاد به سمت اصولگرایان چرخیده و همزمان توانسته در شرکت‌های نفتی هم وارد شود و طرف عقد قراردادها قرار گیرد و امروز نیز کاشف به عمل آمده که او همسر مهدی خلجی از مجریان و تحلیل‌گران رسانه‌های ضد انقلاب است.

یکبار دیگر جمله بالا را با دقت بیشتری مرور کنیم: « در دوران خاتمی خود را اصلاح طلب نشان داده و با روی کار آمدن محمود احمدی‌نژاد به سمت اصولگرایان چرخیده است».

 

چرخش شیخ الاسلام اینقدر هم که برخی گمان می‌کنند عجیب نیست. با کمی دقت در همین فضای کنونی کشور و  حتی شهرستان کاشان می‌توان شخصیت‌هایی را پیدا کرد که در دوران ریاست جمهوری سید محمد خاتمی، خود را اصلاح طلب دو آتشه جلوه داده‌اند و سمت گرفته‌اند.

در سال ۱۳۸۴ از مدیران ستاد انتخاباتی هاشمی رفسنجانی بوده اند اما پس از پیروزی احمدی نژاد، او را فرشته راه نجات و بهترین رئیس جمهور تاریخ ایران خوانده و از خاتمی و هاشمی تبری جسته‌اند و با کنار رفتن احمدی نژاد از کرسی قدرت، حالا به راحتی از مواضع او و حلقه پیرامونیاش اعلام برائت می کنند و چنان درباره او سخن می‌گویند که اگر کسی با تاریخ سیاسی چند سال اخیر ایران آشنا نباشد گمان می کند احمدی نژاد پس از ریاست جمهوری، این مواضع را گرفته و پس از پایان ریاست جمهوری‌اش با مشایی و بقایی رفاقت کرده است.

واقعیت این است که عده‌ای در فضای سیاسی ایران به دنبال کاسبی هستند. یک روز عاشق خاتمی می‌شوند و اگر پایش بیفتد در کوی دانشگاه هم متحصن می‌شوند و فردا که باد از سمت دیگری بوزد از خاتمی اعلام برائت می کنند و به سمت احمدی نژاد می دوند و در این دویدن از همه تندروهای پایداری پیشی می گیرند و وقتی که جهت باد تغییر می کند از احمدی نژاد هم برائت می جویند و عاشق فرد دیگری می شوند.

اینها به دنبال کاسبی خودشان هستند؛ «پست یا پول» و یا «پست و پول» برایشان مهم است. مرجان شیخ الاسلام هم یکی از همین آدم‌هاست.

یک روز اصلاح طلب می‌شود تا نماینده مجلس شود؛ تیرش به سنگ می‌خورد. اصولگرا می شود. نمی تواند وارد مجلس شود بساط کاسبی را در جای دیگر علم می کند؛ البته شاید اگر او نماینده مجلس شده بود چون رفتارهای سیاسی اش بیشتر به چشم می‌آمد با احتیاط بیشتری تغییر جهت می‌داد و ما اینقدر راحت به شخصیت او پی نمی بردیم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

یک پاسخ به “کاسبان سیاسی”

  1. حمزه حاجی عباسی گفت:

    بهتر نبود نام نویسنده این مطلب اعلام میشد تا میزان کاسب بودن خودش و فامیل هایش مشخص شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.