خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, 27 اسفند , 1396ساعت : 18:06کد مطلب: 7419

کاشانه‌ای از مهر مردم

این‌جا ناجی‌آباد است. جایی که به نجات شهر آمده؟ یا با نجات‌بخشی کسی آباد شده؟ شاید هم معنای دیگری دارد؛…

این‌جا ناجی‌آباد است. جایی که به نجات شهر آمده؟ یا با نجات‌بخشی کسی آباد شده؟ شاید هم معنای دیگری دارد؛ اما ناجی‌بودن را در «کاشانه مهر» می‌توان یاد گرفت. در ساختمان نیمه‌کاره‌ای که از قضا در ناجی‌آباد قرار دارد و به دنبال نجات‌دهنده‌هایی است از جنس انسان تا نجات‌بخش قشر بزرگی از توان‌یابان کاشانی باشند.

در آخرین پنج‌شنبه سال ۹۶ جشن پایان سال کاشانه مهر با حضور توان‌یابان این موسسه در طبقه همکف ساختمان نیمه‌کاره کاشانه مهر برگزار شد. حضور توان‌یابان در کاشانه جدیدشان، شور و شعف خاصی ایجاد کرده بود و زیبایی و مناسب‌سازی ساختمان بیش از پیش به چشم می‌خورد.

ساختمان جدید کاشانه مهر که در بهمن ۸۸ کلنگ احداث آن زده‌شده‌بود، پس از هشت سال میزبان عزیزانی بود که روزها و شب‌هایشان به امید فضایی مناسب برای فعالیت می‌گذرد. فضایی که محل کار، مرکز تفریحی ورزشی و مرکز توان‌بخشی را توامان داشته باشد و برای تردد با ویلچر مناسب باشد. خانه‌ای شایسته‌ی توان‌یابان توانای کاشانی!

این ساختمان در زمینی به مساحت ۳۶۶۰ مترمربع، در هفت طبقه با زیربنای ۶۷۰۰ متر مربع شامل کارگاه‌های خیاطی، قلمزنی، چرم‌دوزی، نقاشی و صنایع دستی است و فضاهایی برای کلاس‌های آموزشی، سایت کامپیوتر، اتاق مشاوره و فیزیوتراپی، سالن غذاخوری و نمازخانه دارد. که در حال حاضر اولویت ساخت و ساز بر تکمیل طبقه همکف و نیم‌طبقه اول است تا در بهار ۹۷ میزبان کاشانه‌ای‌ها باشد.

به گفته مدیران کاشانه مهر،  طراحی مرکز جامع آب‌درمانی و سالن آمفی‌تئاتر در اضلاع شمالی و جنوبی ساختمان مرکزی، در فضایی به مساحت ۲۴۰۰ مترمربع پیش‌بینی شده که امید است پس از پایان کار و تکمیل ساختمان مرکزی عملیات ساخت و ساز آن شروع گردد .

پروژه ساختمان کاشانه مهر از ابتدا تاکنون به همت نیکوکاران تامین مالی شده و هم‌اکنون کل ساختمان از مرحله سفت‌کاری خارج شده و نازک‌کاری طبقه همکف در حال اتمام است. اما مشکلات کمبود بودجه و عظمت پروژه باعث شده تا هشت سال زمان صرف رسیدن به این مرحله شود و به گفته مسئول کارگاه ساختمانی، حداقل ۵۰۰ میلیون برای تکمیل زیرساخت تاسیساتی طبقه همکف به مساحت ۱۳۰۰ مترمربع نیاز است.

در این جشن که به بهانه نوروز برپا شده بود، تقدیر از مهریاران موسسه و جشن تولد توان‌یابان متولد زمستان نیز صورت گرفت.
دکتر «مدیحی» در ابتدای جشن ضمن خوش‌آمدگویی بیان کرد: «عظمت حضور شما در اینجا به اتمام عملیات ساختمانی منجر خواهد شد.»

برنامه‌های جشن برخلاف تمام جشن‌های رسمی، با شادی و خنده توام بود و اجرای سرود و همخوانی دو گروه از توان‌یابان زینت‌بخش مراسم بود. تئاتر طنز رضا رادبخت و آق کوچولو دیگر برنامه شادی‌بخش جشن بود و چند اجرای زنده از مهران مبینی، مربی کرال توان‌یابان هم در انتهای مراسم شور خاصی به فضا داد.

همچنین حضور احمد شاه بالایی، شهردار منطقه دو شهرداری کاشان در این جشن مایه دلگرمی مسئولان موسسه بود. خلوص نیت توان‌یابان و شادمانی آن‌ها در اولین حضور در پروژه ساختمانی، پیام بزرگی برای نیکوکاران کاشانی داشت تا در حد وسع خود برای آماده‌سازی ساختمان کمک کنند تا هرچه زودتر امکان حضور این عزیزان در این فضا مهیا شود. ما که در شهرمان توان‌یابان را فراموش کرده‌ایم و آن‌ها را به ناچار خانه‌نشین کرده‌ایم دیدن مرکزی که تلاش می‌کند تا از توان‌یابان برای حضور در جامعه دعوت کند، مایه امیدواری است. پس چه خوب است با کمک‌هایمان امیدبخش آن‌ها باشیم. در همین راستا موسسه کاشانه مهر شماره حساب کمک‌های مردمی ویژه تکمیل ساخت و ساز پروژه ساختمان مرکزی کاشانه مهر کاشان را یادآور می‌شود:

بانک پاسارگاد شماره حساب : ۱۳۰۴۸۱۰۰۱۰۰۴۲۶۶۶۱ و شماره کارت :

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.