خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, 24 مهر , 1397ساعت : 14:16کد مطلب: 11170

کاشان بارانی می‌شود

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: در تحلیل نقشه‌های هواشناسی پیش‌بینی می‌شود روزهای پایان هفته جاری شاهد بارندگی‌های رگباری و همراه…

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: در تحلیل نقشه‌های هواشناسی پیش‌بینی می‌شود روزهای پایان هفته جاری شاهد بارندگی‌های رگباری و همراه با رعد و برق به‌ویژه در مناطق کوهستانی باشیم.

عباس ارغوانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: درجه حرارت دمای هوا تا ۷۲ ساعت آینده تا چهار درجه کاهش خواهد داشت که کمینه دمای مناطق شهری تا ۱۲ درجه و مناطق کوهستانی تا ۵ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی شده است.

وی افزود: وزش باد در همه مناطق دشت کاشان به ویژه در مناطق کویری و بیابانی در ساعت‌های بعد از ظهر و قبل از بارش‌ها شدت یافته و تا ۲۰ متر بر ثانیه پیش‌بینی می‌شود.

رییس اداره هواشناسی کاشان با اشاره به میزان بارش‌های دشت کاشان، گفت: میزان بارش‌های سال زراعی جاری به ۴.۷ میلی‌متر رسید که در سال گذشته تا این تاریخ صفر و در بلندمدت ۱.۴ میلی‌متر بوده است.

ارغوانی تصریح کرد: کشاورزان باید به محدودیت در انجام عملیات محلول‌پاشی و سم‌پاشی به علت بارش‌های پراکنده باران، آماده‌سازی زمین و بوجاری بذرهای خود مصرفی جهت کشت پاییزه گندم و جو، کشت زعفران و کلزا با توجه به سیرکاهش دما توجه داشته باشند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.