خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۲۱ مرداد , ۱۳۹۸ساعت : 20:05کد مطلب: 17059

«کاشان» جزء هفت شهر یادگیرنده یونسکو

مشکات آنلاین – رها ماندگار: وزیر علوم در “نشست مسئولان شهرهای یادگیرنده یونسکو”  که شهردار کاشان در کنار ریاست شورای شهر،…

مشکات آنلاین – رها ماندگار: وزیر علوم در “نشست مسئولان شهرهای یادگیرنده یونسکو”  که شهردار کاشان در کنار ریاست شورای شهر، علی رسول زاده  هم در این نشست حضور داشتند، به ضرورت ارتباط بیشتر دانشگاه‌ها با جامعه شهری برای حل مشکلات شهروندان تاکید کرد و گفت:

هفت شهر کشور، به‌عنوان شهرهای یادگیرنده یونسکو انتخاب شدند و با توجه به جایگاه ویژه شهرداری‌ها در شهرهای جهان، لازم است که شهرهای بیشتری در کشور در ردیف شهرهای یادگیرنده یونسکو قرار گیرند تا شهروندان و گردشگران بتوانند از آموزش‌های لازم در خصوص مسائل شهری بهره ببرند.

وی افزود: دانشگاه‌ها باید ارتباط بیشتری با جامعه شهری داشته باشند و در حال برنامه‌ریزی هستیم تا مسئولان شهری معضلات شهری را با کمک و همکاری دانشگاه‌ها حل‌وفصل کنند و  ما در نظر داریم جهت ارتباط بیشتر دانشگاه و جامعه دیوارهای دانشگاه‌ها را حذف کنیم تا همه با بخش‌های مختلف دانشگاه‌ها آشنا شوند.

در این نشست با حضور شهردار و ریاست شورای شهر کاشان، گواهی عضویت در شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو  به کاشان تقدیم شد و این افتخاری است برای کاشان که جزء هفت شهر مورد نظر است.

گفتنی است شهری از نظر یونسکو یادگیرنده محسوب می‌شود که تمامی منابع خود در هر بخش را برای تحقق ارتقای یادگیری فراگیر  از  پایه تا آموزش عالی، احیای یادگیری در خانواده‌ها و محله‌ها، تسهیل یادگیری برای کار و در محل فعالیت، گسترش استفاده از فناوری‌های نوین در یادگیری، در سراسر زندگی به کار بگیرد.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.