خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, 5 بهمن , 1395ساعت : 12:05کد مطلب: 3940

کاشان در مرمت، بهسازی و حفظ آثار تاریخی حایز رتبه برتر شد

  چهارمین دوره برگزاری کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران پس از یک دهه تعویق، درسالن همایش‌های اتاق بازرگانی بازگشایی…

 

چهارمین دوره برگزاری کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران پس از یک دهه تعویق، درسالن همایش‌های اتاق بازرگانی بازگشایی شد.

 

کنگره‌ی تاریخ معماری و شهرسازی ایران که سه دوره به همت مرحوم دکتر باقر آیت‌الله زاده شیرازی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور در ارگ بم برگزار شد از رویدادهای ارزشمند فرهنگی کشورمان بعد از انقلاب اسلامی  است که به دلیل محتوای علمی، هنری و فرهنگی  در نوع خود کم‌نظیر است.

 

در این کنگره از شهرداران و دستگاه‌های برتر تقدیر شد و همچنین شهرداران شهرهای کاشان، مبارکه، فلاورجان و شهر تاریخی، نوش‌آباد، خمینی‌شهر، سده لنجان، مهاباد و هرند در شرق اصفهان، عناوین برتر را به خود اختصاص دادند.

 

شرکت کنندگان پس از اهدا جوایز، به اتفاق مدیران ارشد کشور و استان از نمایشگاه جانبی این کنگره و غرفه کاشان که ارائه گزارش تصویری از برخی فعالیتهای برجسته شهرداری کاشان در حوزه میراث فرهنگی کاشان و حفظ، مرمت، نوسازی، بهسازی و بدنه سازی محورها، گذرها، خانه ها و اماکن مذهبی بازدید نموده و مرتضی والی زاده سرپرست منطقه یک شهرداری کاشان و هوشمندی نژاد مدیر عامل شرکت احیا بافت تاریخی از فرآیند این حوزه در کاشان به ارائه توضیحات پرداختند.

 

چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران چهارم بهمن ماه آغاز شد و امروز به کار خود پایان می دهد.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.