خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۱۴ فروردین , ۱۳۹۹ساعت : 18:52کد مطلب: 19677

کاشان نخستین پزشک شهید را تقدیم نظام سلامت کرد

مسئول کنترل عفونت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان، معاون درمان بیمارستان کارگر نژاد و پزشک درمانگاه شبانه‌روزی مرکزی و گلابچی به فیض شهادت نائل شد.

شهید دکتر مجید فرهاد، از پزشکان کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی کاشان که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار داشت و به صورت شبانه روزی تلاش می کرد، پس از ابتلا به ویروس کرونا به شهدای مدافع سلامت پیوست.

دکتر سید علیرضا مروجی، رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، در پی شهادت دکتر مجید فرهاد، مسوول کنترل عفونت معاونت درمان، بیمارستان کارگر نژاد و پزشک درمانگاه شبانه روزی مرکزی و گلابچی  پیام تسلیتی صادر کرد.

متن پیام به شرح ذیل است :

بسم الله الرحمن الرحیم

( إِنَّ اللَّهَ اشتَرى مِنَ المُؤمِنینَ أَنفُسَهُم وَأَموالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّهَ … ) سوره مبارکه، التوبه، آیه، ۱۱۱

خداوند از مومنان، جانها و اموالشان را به بهترین وجه می خرد و در برابرش بهشت را برای آنان متعهد می شود.

خوشا به حال آنانکه در عرصه خدمت به مردم و دستگیری و زدودن آلام و دردهای مردم، عاشقانه گوی سبقت را از سایرین می ربایند و مصداق (السابقون السابقون ) و از مقربان الهی می شوند، تا ثابت کنند خدمت و جهاد در راه خداوند قادر متعال، عرصه و میدان نمی شناسد.

خبر آسمانی شدن همکار عزیز، پزشک با اخلاق، صبور، متعهد و مردم دار از جامعه با افتخار دانشگاه علوم پزشکی کاشان، دکتر مجید فرهاد موجب تأثر و تألم فراوان اینجانب و همکاران گردید.

شهید خدمت دکتر مجید فرهاد سالیان متمادی را عاشقانه، صبورانه و با حسن خلق در راه مداوای بیماران گام نهاد. او که دغدغه اش سلامتی مردم بود، و از همان ابتدای شیوع این ویروس منحوس در منطقه کاشان و آران و بیدگل، درمان و پیگیری مداوای بیماران مبتلا به کرونا ویروس را آغاز نمود و سرانجام شهد شیرین شهادت را نوشید و عاقبت به خیر و الگوی ما شد.

شهید راه سلامت و خدمت، دکتر مجید فرهاد در معامله بی دغدغه با خداوند حکیم چیزی کم نگذاشت و همواره در این مسیر در خط مقدم بود و شهادت شایسته او بود چرا که خداوند این چنین افراد شایسته ای را به طور ویژه مورد لطف و عنایت خود قرار داده و بهای آن را متعهد می شود. وجود چنین افراد مخلص و از جان گذشته، قطعا وظیفه ما را در خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سنگین تر می کند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت و تبریک آسمانی شدن شهید راه خدمت و سلامت، دکتر مجید فرهاد به خانواده محترم ایشان، جامعه دانشگاهی، بخصوص کادر محترم درمانی دانشگاه و عموم مردم شریف کاشان، غفران و رضوان الهی را برای آن سفر کرده و برای بازماندگان صبر و اجر صابران را طلب می نمایم.

همواره یاد و خاطره این پزشک خوش نام و خوش عاقبت در یاد ما ماندگار خواهد بود.

دکتر سید علیرضا مروجی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.