خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۲۱ مرداد , ۱۳۹۸ساعت : ۱۱:۲۳کد مطلب: 17012

کاشان یکی از صنعتی ترین شهرهای کشور است

مشکات آنلاین: مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان گفت: شهرستان کاشان از ۱۱ استان کشور به لحاظ تعداد و…

مشکات آنلاین: مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان گفت: شهرستان کاشان از ۱۱ استان کشور به لحاظ تعداد و مساحت شهرک و واحدهای صنعتی بالاتر است و وجود چنین ظرفیت هایی در این شهرستان باعث می شود تا کاشان را از تک بعدی بودن اقتصاد دور کند.

محمدجواد بگی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان اظهار داشت: مصوبه شهرک سه صنعتی کاشان بالغ بر سه دهه مغفول مانده و روند ساخت و عملیات اجرایی آن به مرحله اجرا درنیامده بود که با پیگیری‌های صورت گرفته مصوبات لازم اخذ شد و این شهرک صنعتی در ۱۵۰ هکتار با رویکرد کسب و کار‌های نوین و فناورانه موجب اشتغالزایی صد‌ها نفر در این منطقه می‌شود.

او با بیان اینکه شهرک صنعتی ماهیان زینتی کاشان نیز پس از دو دهه مصوبات لازم را اخذ کرد، افزود: این شهرک صنعتی در وسعتی به میزان ۵۰ هکتار با رویکرد تولید ماهیان زینتی، عرضه و نمایشگاه ویژه جذب گردشگر و صادرات تولیدات شروع به فعالیت می‌کند که امید است با تلاش‌های صورت گرفته به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان، کاشان را یکی از صنعتی‌ترین شهر‌های کشور دانست و ابراز داشت: شهرستان کاشان از ۱۱ استان کشور به لحاظ تعداد و مساحت شهرک و واحد‌های صنعتی بالاتر است و وجود چنین ظرفیت‌هایی در این شهرستان باعث می‌شود تا کاشان را از تک بعدی بودن اقتصاد دور کند چراکه امروزه در حدود ۸۰ درصد صنعت کاشان نساجی است.

او با بیان اینکه شهرک صنعتی ماهیان زینتی و شهرک سه صنعتی با رویکرد صنعت‌های فناورانه، کاشان را از تک بعدی بودن اقتصاد دور می‌کند، گفت: در نظر داریم تا خوشه‌های صنعتی کاشان که در زمینه فرش و عرقیجات فعال بوده در زمینه ماهیان زینتی نیز فعال شود و بر همین اساس از تمامی مسئولان درخواست می‌شود تا با تامین اعتبارات لازم نسبت به تکمیل و بهره برداری از این پروژه‌ها تمام تلاش خود را به کار بگیریم.

بگی با بیان اینکه با حمایت مسئولان و کاهش هزینه‌های تمام شده تولیدکنندگان ماهیان زینتی در کاشان را به حضور در این شهرک صنعتی ترغیب می‌کنیم، افزود: با تلاش‌های صورت گرفته امید است زیرساخت‌های فاز نخست شهرک سه صنعتی کاشان به وسعت ۵۰ هکتار و شهرک ماهیان زینتی کاشان تا پایان سال آماده شود.

زیرساخت های شهرک ماهیان زینتی کاشان تا پایان سال آماده می شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.