خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۲۱ آبان , ۱۳۹۷ساعت : 05:54کد مطلب: 11687

کاهش۶۰ درصدی برداشت انار در کاشان

رئیس جهاد کشاورزی کاشان گفت: کشاورزان کاشانی بیش از ۲۹ میلیارد تومان از برداشت و فروش انار درآمد کسب کردند. به گزارش…

رئیس جهاد کشاورزی کاشان گفت: کشاورزان کاشانی بیش از ۲۹ میلیارد تومان از برداشت و فروش انار درآمد کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، مجید کافی زاده صبح یک‌شنبه ۲۰ آبان‌ماه اظهار داشت: به‌دلیل سرما‌زدگی درختان، امسال افزون بر ۹ هزار و ۶۰۰ تن انار در کاشان برداشت شده است که این مقدار ۶۰ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

کافی‌زاده متوسط برداشت انار را ۲۰ تن در هکتار در سال‌های گذشته دانست و افزود: با توجه به حوادث غیرمترقبه سال زراعی جاری، این مقدار به ۸ تن در هکتار کاهش یافته است.

وی با بیان این‌که بیش از ۱۲۰۰ هکتار از باغات کاشان زیر کشت انار رفته است تصریح کرد: ۹۶۰۰ تن انار برداشت‌شده که با برداشت این مقدار انار با احتساب هر کیلو  ۳ هزار تومان، بیش از ۲۹ میلیارد تومان نصیب کشاورزان کاشانی شده است.

رئیس جهاد کشاورزی کاشان با اشاره به این‌که بخش مرکزی کاشان دارای بیشترین سطح باغ انار در این شهرستان است گفت: زمان برداشت محصول انار در کاشان با توجه به شرایط آب و هوا از مهر آغاز و انتهای آبان‌ماه پایان می‌یابد.

به گفته کافی‌زاده؛ بازارهای قم و تهران عمده بازار فروش محصول انار کاشان است وعمده این محصول در فین، راوند، طاهرآباد و مشکات برداشت می‌شود.

وی اضافه‌کرد: برداشت انار در کاشان افزون بر ۷۰ هزار نفر ساعت اشتغال‌زایی فصلی به همراه دارد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.