خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۷ساعت : 22:00کد مطلب: 7784

کاهش ۲۰ در صدی انتقال اب زاینده رود به کاشان

محمدرضااسدی امروز در جمع خبرنگاران با توجه به کاهش نزولات و خشکسالی از محدودیت آب واحدهای صنعتی و فضای سبز…

محمدرضااسدی امروز در جمع خبرنگاران با توجه به کاهش نزولات و خشکسالی از محدودیت آب واحدهای صنعتی و فضای سبز نیز سخن گفت و اظهارداشت: اولویت نخست ما تامین آب شرب مردم است.

وی با تاکید بر اینکه باید به سمت مدیریت مصرف برویم چون صرفه جویی های بسیار کم نیز بسیارموثر است، یادآور شد: پیش بینی می شود در مرداد امسال، آب پشت سد، نباشد محمدرضا اسدی افزود: هم اکنون۸۰ درصد آب شرب مصرفی شهرهای کاشان و آران و بیدگل از سفره های زیرزمینی و بقیه با انتقال آب زاینده رود تأمین می شود که میزان استفاده از ظرفیت آب زاینده رود در تابستان حدود ۳۵ درصد افزایش می یابد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کاشان از شروع تامین آب شرب اضطراری کاشان از چند ماه قبل خبر داد و افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده حدود ۲۰۰ متر در ثانیه از شمال غربی کاشان آب تامین شود.

وی با بیان اینکه خطوط انتقال این طرح آغاز و شبکه گذاری آن نیز در حال اجراست خواستار همکاری دستگاه های اجرایی برای انتقال آب از این طرح شد و گفت: این اقدامها باید خارج از چهار چوب مکاتبات و مقررات اداری باید انجام شود، چون زمان بر است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کاشان میزان بارندگی سال آبی جاری کاشان را ۷۸ میلیمتر بیان کرد و گفت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه ساکنان ۱۱ شهر محدوده آران و بیدگل و کاشان زیر پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب شهرستان کاشان هستند تصریح کرد: بر اساس میزان بارشها که پیش بینی شده است باید تا پایان سال آبی جاری که هم اکنون هفت ما از آن گذشته حدود ۷۰۰ میلیون مترمعکب آب پشت سد زاینده رود جمع شود اما به علت کاهش بازندگی ها این رقم به ۴۰۰ میلیون مترمکعب نیز نخواهد رسید و یک فاجعه در حال رخ دادن است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کاشان با بیان اینکه جمعیتی حدود ۵ میلیون نفر نگاهشان به آب سد زاینده رود است، کاهش بارندگی را فاجعه دانست و گفت: امسال وارد دهمین سال کاهش بارندگی و به نوعی خشکسالی در منطقه شده ایم.

اسدی افزود: دستگاه های دولتی باید به تکنولوژیهای کاهنده مصرف آب مجهز شوند و تهیه تانکر ثابت ذخیره منابع آب در دستگاه های اجرایی شهرستان کاشان به عنوان یک ضرورت باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع : تسنیم

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.