خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, 17 آذر , 1397ساعت : 00:23کد مطلب: 12421

کاهل‌نمازی سبب خسارت‌های جبران‌ناپذیری خواهد شد

نماینده ولی‌فقیه در کاشان گفت: مسئولان نهادها، ادارات و سازمان‌ها در پشتیبانی از ستادهای اقامه نماز جدی باشند چرا که هرگونه…

نماینده ولی‌فقیه در کاشان گفت: مسئولان نهادها، ادارات و سازمان‌ها در پشتیبانی از ستادهای اقامه نماز جدی باشند چرا که هرگونه کوتاهی در امر نماز سبب خسارت‌های غیر قابل جبران خواهد شد.

به گزارش رسا؛ عبدالنبی نمازی امروز جمعه ۱۶ آذرماه ۹۷ در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی بقیه‌الله‌لاعظم کاشان به فرازهایی از پیام مهم رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز در سمنان اشاره کرد و گفت: اجلاس سالانه نماز نشانه حق‌گذاری در برابر فریضه‌ای است که می تواند بر همه اعمال و فرایض دیگر روح دمیده و آن‌ها را کارآمد کند.

نمازی افزود: آن‌گاه که نماز با خشوع و حضور اقامه شود جامعه را به اصلاح در زبان و عمل می‌کشاند و اعتلا می‌بخشد، چرا که بخش مهمی از گرفتاری‌ها و آلودگی‌های ما بر اثر بی‌توجهی به این حقیقت هشداردهنده است.

امام جمعه کاشان به معرفی صدام و رژیم بعث عراق به عنوان متجاوز به خاک ایران از سوی سازمان ملل اشاره کرد و گفت: سازمان ملل بعد از گذشت ۱۱ سال از تجاوز صدام به خاک ایران، عاقبت در ۱۸ آذرماه ماه سال ۱۳۷۰ صدام را به عنوان متجاوز به خاک ایران معرفی کرد.

نمازی همچنین با اشاره به سال‌روز حمله پلیس رژیم ستم‌شاهی به دانشجویان دانشگاه تهران در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ که منجر به مجروح‌شدن تعدادی و شهادت ۳ نفر از دانشجویان دانشگاه تهران شد، خاطرنشان کرد: ۱۶ آذرماه به عنوان روز مقاومت تاریخی در تاریخ دانشگاه تهران ضبط و ثبت شده است.

وی یادآور شد: دانشجویان دانشگاه در اعتراض به ورود کاردار جدید انگلستان به تهران در دانشگاه دست به تظاهرات زدند و ۱۵ آذرماه تظاهرات به خارج از دانشگاه کشیده شد و پلیس رژیم شاه با حمله به دانشجویان تعدادی دانشجویان را مجروح و تعدادی را دستگیر کرد.

نمازی ادامه داد: در حالی که درگیری‌ها در روز سوم قیام دانشجویان دانشگاه تهران در ۱۶ آذرسال ۱۳۳۲ به اوج خود رسیده بود و تعدادی از دانشجویان شهید و تعدادی مجروح شده بودند، یک روز بعد در ۱۷ آذر نیکسون رییس جمهور وقت آمریکا وارد تهران و دانشگاه تهران شد و دکترای حقوق به او هدیه شد

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.