خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۸ساعت : ۱۲:۲۶کد مطلب: 16522

کشف مزرعه بیت کوین در کاشان

مشکات آنلاین – فرمانده انتظامی شهرستان کاشان از کشف ۵۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال خارجی قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد…

مشکات آنلاین – فرمانده انتظامی شهرستان کاشان از کشف ۵۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال خارجی قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در انبار یکی از شرکت‌های صنعتی و دستگیری یک نفر در عملیات مأموران این فرماندهی خبر داد.

علی پورکاوه اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر نصب و استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال خارجی قاچاق در انبار یکی از شرکت‌های صنعتی در شهر کاشان، بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان کاشان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان خاطر نشان کرد: مأموران پس از انجام تحقیقات و کسب اطمینان از درستی موضوع طی هماهنگی با مقام قضائی از محل مورد نظر بازدید به عمل آوردند که در نتیجه این عملیات ۵۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال که در ۸ کانکس به صورت قفسه بندی با تجهیز کابل‌های شبکه برق، جاسازی شده بود کشف و توقیف شد.

وی ارزش این محموله قاچاق کشف شده را برابر اعلام نظر کارشناسان مربوطه ۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در این رابطه یک فرد متخلف دستگیر و همراه پرونده تشکیل شده تحویل مرجع قضائی داده شد.

پورکاوه با اشاره به قاچاق و غیرقانونی بودن استفاده از دستگاه‌های مذکور، گفت: استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال نیاز به مصرف برق زیادی دارد و استفاده از آن‌ها باعث اخلال در شبکه توزیع برق شهری شده که به همین دلیل متهم با استفاده از برق یارانه‌ای واحدهای صنعتی اقدام به فعالیت غیرقانونی کرده بود که با اشراف اطلاعاتی مأموران پلیس دستگیر و تحویل قانون شد.

 

منبع: فارس

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.