خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, 6 خرداد , 1397ساعت : 06:26کد مطلب: 8496

گردشگری را تعطیل کنیم سودش بیش از ضررش خواهد بود

یک فعال گردشگری آران و بیدگل گفت: شهری که باید نماد گردشگری منطقه و حتی نماد کویر ایران و گردشگری…

یک فعال گردشگری آران و بیدگل گفت: شهری که باید نماد گردشگری منطقه و حتی نماد کویر ایران و گردشگری کامل باشد، اکنون به سویی می‌رود که باید به جرات گفت مسیر پیش رویش ترکستان است.

حسین انصاری‌فرد در گفت و گو با ایسنا گفت: با بدترین نوع برخوردها و عدم مدیریت صحیح بهترین نیروی انسانی جوان، متخصص و متعهدی که داریم منزوی شده‌اند و کارها روال غیرطبیعی را طی می‌کند.

انصاری فرد تصریح کرد: آران و بیدگل با بیش از ۳۰۰ اثر تاریخی و گردشگری و داشتن کویر بزرگ که به حق بزرگ‌ترین اکوتوریسم کویر مرکزی ایران یعنی «مرنجاب» است، باید قطب گردشگری کشور باشد، ولی افسوس که این‌طور نیست.

وی افزود: مهمترین اصل پیشرفت اتحاد و همدلی است، چیزی که کمتر در حوزه گردشگری شهرستان دیده می‌شود و چیزی به‌نام همدلی بین راهنمایان و فعالان گردشگری و کسانی که در گردشگری دستی بر آتش دارند وجود ندارد و دودش به چشم همه مردم می‌رود و تنها در این میان عده‌ای سوء‌استفاده می‌کنند.

فعال گردشگری آران و بیدگل اظهار کرد: از ضعف گروه‌ها و سمن‌های مردمی که بگذریم گردشگری ما کم ضربه نخورده است، از مدیریت‌های نادرست در اداره میراث فرهنگی و گردشگری جایی که باید عصاره دوستی و عشق به تاریخ، تمدن و فرهنگ و گردشگری باشد، چنین چیزی دیده نشده و دیگر ادارات نیز به‌خاطر همین کم و کاستی‌ها با این نهاد هماهنگی نداشته‌اند و باعث رکود حوزه گردشگری در سالیان دراز گذشته شده است.

انصاری‌فرد تاکید کرد: کار به جایی رسیده که اگر برای مدت زمانی گردشگری را تعطیل کنیم سودش بیش از ضررش خواهد بود و از درجا زدن دور خواهیم شد. این موضوع از جلسات گردشگری چند ساله اخیر که همه بدون نتیجه و خروجی مشخصی هویدا است، از سویی درد دیگر گردشگری عدم حمایت دولت‌ها از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و عدم نظارت صحیح بر اماکن تاریخی و گردشگری از سوی متولیان این حوزه عظیم و مهم است.

وی به دیگر مشکلات و ضعف‌ها اشاره کرد و گفت: جزیره‌ای کار کردن سرمایه‌گذاران و فعالان گردشگری، تداخل در حوزه مسئولیت‌ها و اعمال سلیقه مطابق میل دولتی‌ها، سلیقه‌ای کار‌کردن مسئولان و افراد همسو در حوزه گردشگری در ادوار مختلف، عدم اعتماد و باور انجمن‌های مردم‌نهاد و نیروهای بخش خصوصی، عدم استفاده از افراد متخصص و کارشناس واقعی در حوزه گردشگری، عدم تربیت نیروی انسانی متعهد، متخصص و خلاق در حوزه گردشگری، عدم تعریف سند چشم‌انداز گردشگری و برنامه جامع گردشگری و … است.

این فعال گردشگری خاطرنشان کرد: اقتصاد منطقه ما تک‌محصولی است و باید برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کاری کنیم که صنعت گردش‌گری بادست‌به‌دس‌دادن همه به سمتی برود که آیندگان مارا تحسین کنند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.