خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۷ساعت : 15:38کد مطلب: 14109

فرماندار کاشان: نزدیک‌ترین مسیر برای گذر از مشکلات به‌روزرسانی است

فرماندار کاشان گفت: نزدیک‌ترین و کوتاه‌ترین مسیر برای برطرف‌کردن مشکلات به‌روز‌رسانی است. برخی شرکت‌های بزرگ تجاری جهان به دلیل عقب‌ماندن…

فرماندار کاشان گفت: نزدیک‌ترین و کوتاه‌ترین مسیر برای برطرف‌کردن مشکلات به‌روز‌رسانی است. برخی شرکت‌های بزرگ تجاری جهان به دلیل عقب‌ماندن از فناوری‌های نوین شکست خوردند.

به گزارش فرمانداری کاشان،‌ علی‌اکبر مرتضایی در آیین قدردانی از تولیدکنندگان نمونه کشاورزی کاشان افزود: کشورهای موفق همین مسیر را در پیش گرفتند و در بخش کشاورزی نیز برای گذر از مشکلات باید آموزش و به‌روز‌رسانی مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: تشکیل تمدن‌های بزرگ جهان از جمله بین‌النهرین، ایران و مصر در کنار رودها نشان‌دهنده اهمیت آب در توسعه است اما بروز کم‌آبی که با تاسف در ایران و سایر کشورها شاهدیم، امروزه تمدن را با تهدید رو‌به‌رو کرده است.

فرماندار کاشان اضافه کرد: زمین ثروتی واقعی است که با وجود آب، مدیریت نوین و آموزش در کنار نظارت می‌تواند ما را به خواسته‌ها برساند؛ البته کاستی‌هایی وجود دارد اما باید در کنار هم قرار بگیریم تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود شاهد رویدادهای خوب باشیم و دست‌کم در تولید محصولات اساسی به خودکفایی برسیم.

وی با اشاره به تاکید استاندار اصفهان در زمینه حمایت از تولید، کاهش دیوان‌سالاری و اجرای قوانین حمایتی از جمله در بخش کشاورزی یادآور شد: با توجه به فاصله زیاد کاشان تا مرکز استان، مسئله واگذاری اختیارها از اداره‌های کل به مدیران شهرستانی نیز مورد پیگیری قرار گرفته است.

مرتضایی به سفر معاون اول رئیس جمهور و بیش از ۱۲ وزیر به کاشان در سال جاری اشاره کرد و گفت: چند مورد ارتقا به معاونت اداره کل مورد موافقت قرار گرفت که پیگیری خواهد شد تا در ابتدای سال جدید به سرانجام برسد، که به طور طبیعی بخش کشاورزی نیز از مزیت‌های آن بهره‌مند خواهد شد.

به ۶ هزار و ۳۰۰ هکتار زمین زراعی و ۹ هزار هکتار باغ و گلخانه در کاشان وجود دارد و بیش از ۱۰ هزار خانوار در بخش کشاورزی این شهرستان فعالیت دارند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.