خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۲۵ دی , ۱۳۹۷ساعت : 12:31کد مطلب: 13305

۲۰ درصد بودجه میراث فرهنگی اصفهان به کاشان اختصاص دارد

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان ضمن اشاره به اعتبارات تخصیص داده شده به کاشان گفت: ۲۰ درصد بودجه استان اصفهان…

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان ضمن اشاره به اعتبارات تخصیص داده شده به کاشان گفت: ۲۰ درصد بودجه استان اصفهان در حوزه میراث فرهنگی به کاشان اختصاص دارد.

فریدون اللهیاری در حاشیه سفر خود به کاشان در گفت‌و‌گو با مهر، بافت‌های تاریخی را یکی از اولویت‌های ستاد بازآفرینی شهری قلم‌داد کرد و اظهارداشت: جلسه‌ای در مورد ستاد بازآفرینی شهری با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی تشکیل و در خصوص مسائل این حوزه به بحث و تبادل نظر پرداخته شد.

وی با بیان این‌که دولت تسهیلات و امکانات خوبی در حوزه ستاد بازآفرینی شهری پیش‌بینی شده‌است، افزود: حمایت از مشارکت‌های مردمی در مورد احیای بافت‌های قدیمی از مهم‌ترین موارد در دستور کار ستاد بازآفرینی شهری بوده و بر همین اساس طبق مصوبه جلسه برگزار شده در استان اصفهان، احیای بافت کاشان مخصوصا بازار کاشان در دستور کار ستاد بازآفرینی شهری استان اصفهان قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان ابراز داشت: سازمان میراث فرهنگی در خصوص بازسازی و احیای بناهای تاریخی در طول سال بودجه‌ای را به این مهم اختصاص می‌دهد در حالی که متولی بازسازی هر بنای تاریخی سازمان میراث فرهنگی نیست چرا که برخی از این آثار متولیانی دارد که همه باید وظایف خود را انجام دهند.

وی با بیان این‌که سازمان میراث فرهنگی بر اساس اولویت‌بندی صورت‌گرفته به بازسازی بافت‌های تاریخی می‌پردازد، گفت: در کاشان بناهای مختلفی وجود دارد که برای بازسازی آن اعتباراتی تخصیص داده می‌شود به نحوی که ۲۰ درصد اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان به کاشان اختصاص دارد و مسجد جامع نیز با مشارکت اوقاف و متولیان آن مجموعه در اولویت بازسازی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان قرار می‌گیرد.

اللهیاری در حالی اعلام کرده ۲۰ درصد اعتبارات استان به کاشان اختصاص دارد که کاشان یکی از منابع درآمدی ارزشمند در حوزه میراث فرهنگی است و اکثر ابنیه تاریخی این شهرستان در رده بالای بازدیدکننده قرار دارند.

طی یکی دو هفته گذشته برخی از فعالین فرهنگی و روزنامه‌نگاران کاشان نسبت به وضعیت مسجد جامع کاشان و عدم توجه به به‌سازی آن ابراز نگرانی کرده بودند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.