خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, 20 آذر , 1397ساعت : 19:44کد مطلب: 12483

۵ استاد دانشگاه کاشان در جمع یک‌درصد پژوهشگر برتر جهان قرار گرفتند

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان، از قرار گرفتن نام ۵ استاد این دانشگاه در ردیف پژوهشگران یک درصد برتر…

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان، از قرار گرفتن نام ۵ استاد این دانشگاه در ردیف پژوهشگران یک درصد برتر جهان خبر داد.

به گزارش دانشگاه کاشان، مجید منعم‌زاده گفت: بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) سال ۲۰۱۸؛ محسن بهپور در رشته (علوم مواد)، علی قربان‌پور آرانی (مهندسی)،  سید علیرضا اشرفی و عباس سعادتمندی (ریاضیات) و مسعود صلواتی نیاسری در رشته‌های علوم مواد و شیمی به عنوان دانشمندان و پژوهش‌گران برتر جهان معرفی شدند.

وی با بیان این‌که این فهرست از پژوهش‌گران پر استناد در ۲۲ حوزه موضوعی علوم و علوم اجتماعی است، گفت: داده‌های مورد استفاده در تحلیل و انتخاب پژوهش‌گران یک درصد برتر از سامانه شاخص‌های اساسی علم ( ESI) و وب علوم (WOS) در بازه زمانی ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷ استخراج شده است.

منعم‌زاده با اشاره به این‌که پایگاه استتنادی علوم جهان اسلام ۴ شاخص را به عنوان معیار پیشنهادی برای سنجش میزان تاثیرگذاری پژوهش‌گران برتر ارائه می‌کند اظهارداشت: نرخ خوداستنادی، تعداد کل استنادها به تعداد کل مقالات استنادکننده، تنوع جغرافیایی مقالات استنادکننده و تخصص‌گرایی از جمله موارد معیارهای معرفی پژوهش‌گران برتر است.

در سال ۹۶ نیز به استناد اعلام پایگاه استنادی طلایه‌داران علم تامسون رویترز، مهران رضایی، علیرضا اشرفی،  عباس سعادتمندی و مسعود صلواتی نیاسر از دانشگاه کاشان در بین این دانشمندان برتر قرار گرفته بودند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.