خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۳۹۸ساعت : ۱۳:۳۲کد مطلب: 16298

۶۰ هزار نفر در پویش کنترل فشار خون کاشان غربال شدند

مشکات آنلاین – معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه ۱۵ تیر پایان اجرای طرح پویش کنترل فشار…

مشکات آنلاین – معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه ۱۵ تیر پایان اجرای طرح پویش کنترل فشار خون در کاشان را داریم، گفت: ۶۰ هزار نفر تاکنون در پویش کنترل فشار خون کاشان غربال شدند.

 

سیدعلیرضا مروجی با بیان اینکه با راه اندازی پویش کنترل فشار خون تاکنون ۶۰ هزار نفر غربال شده اند، اظهار داشت: این جامعه آماری، تنها ۳۰ درصد از افرادی هستند که باید فشار خون آنها تحت کنترل باشد و بر این اساس ۷۰ درصد از افرادی که باید نسبت به ثبت اطلاعات لازم اقدام کنند، اطلاعات خود را ثبت نکرده اند.

وی با بیان اینکه این پویش تا ۱۵ تیر ادامه دارد، افزود: آنالیز این اطلاعات تا مهرماه ادامه داشته و در آن زمان نتایج آنالیز اطلاعات توسط وزارت بهداشت اعلام می‌شود چراکه اطلاعات این پویش در سامانه‌های آماری این وزارت خانه و به صورت کشوری ثبت و ضبط می‌شود.

عمده فعالیت این دانشگاه در حوزه دخانیات به آموزش و پیشگیری اختصاص دارد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه عمده فعالیت این دانشگاه در حوزه دخانیات به آموزش و پیشگیری اختصاص دارد، ابراز داشت: در راستای پیشگیری از شیوع دخانیات سمیناری در دانشکده دندانپزشکی برگزار می‌شود و با نهادهای مختلف نیز در راستای پیشگیری از شیوع دخانیات همکاری‌هایی در حال انجام است.

وی ضمن ابراز تأسف از ریختن قبح استعمال قلیان در محافل عمومی گفت: متأسفانه برخی افراد با استعمال قلیان موجب رنجش دیگران در فضاهای عمومی می‌شوند و این موضوع در نوع خود حق‌الناس محسوب می‌شود که باید برای رفع این مشکل تمهیدات لازم پیش بینی شود.

 

منبع: مهر

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.