خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۳ شهریور , ۱۳۹۷ساعت : ۱۸:۱۵کد مطلب: 10212

۱۰ هکتار از زمین‌های ملی در آران و بیدگل آزادسازی شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از آزادسازی ۱۰ هکتار از زمین‌های ملی از ابتدای سال جاری…

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از آزادسازی ۱۰ هکتار از زمین‌های ملی از ابتدای سال جاری تا کنون در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، رضا شفیعی شنبه ۳ مردادماه گفت: زمین‌های آزادسازی‌شده که ارزش تقریبی آن‌ها بیش از ۷ میلیارد ریال برآورد می‌شود، در بخش مرکزی و کویرات این شهرستان قرار دارند.

وی افزود: آموزش و فرهنگ‌سازی در کنار تلاش یگان حفاظت در راستای پیشگیری از تصرف‌ها، از عوامل مهم در حفاظت از عرصه‌های طبیعی با کمک خود مردم است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل با تاکید بر اطلاع‌رسانی در راستای تغییر فرهنگ غلط تصرف غیرقانونی زمین‌های ملی و دولتی بیان کرد: افراد متخلف بر اساس حکم قضائی در کنار تخریب و قلع و قمع، به‌علت وارد‌کردن خسارت به منابع ملی مشمول پرداخت جریمه می‌شوند.

او در ادامه از دوستداران و همیاران طبیعت، شوراها و دهیاران روستاها خواست تا در صورت مشاهده تغییر کاربری غیرمجاز و دست‌اندازی سودجویان به عرصه منابع ملی موضوع را با سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

به گفته شفیعی، ۸۰ درصد از گستره ۶۱۰ هزار هکتاری شهرستان آران و بیدگل را زمین‌های ملی تشکیل می‌دهد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.