خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۲۲ آذر , ۱۳۹۵ساعت : ۱۴:۱۲کد مطلب: 3404

۱۰۰ سالگی آموزش و پرورش کاشان با برنامه ۵ ساله این شهر پیوند خورد

آیین یک صد سالگی آموزش و پرورش نوین کاشان و ادامه بررسی قانون ۵ ساله (۱۴۰۰-۱۳۹۵) شهرداری کاشان  در نشست…

آیین یک صد سالگی آموزش و پرورش نوین کاشان و ادامه بررسی قانون ۵ ساله (۱۴۰۰-۱۳۹۵) شهرداری کاشان  در نشست رسمی شورای اسلامی کاشان در دستور کار قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان در این نشست «محمود خدمتی» مدیر اداره آموزش و پرورش کاشان و معاونان این اداره به بیان ویژگی های آیین یک صد سالگی آموزش و پرورش کاشان و نیازهای این اداره، برای برگزاری این این همایش پرداختند.

 

«علی رسول زاده» عضو شورای شهر کاشان با یادآوری اهمیت زیرساخت آموزش و پرورش به عنوان شاخصه یک جامعه پیشرفته گفت: کاشان به عنوان یکی از سه شهر دارای نخستین نظام نوین آموزش و پرورش دارای ظرفیت های کم نظیری در این حوزه است که باید با بهره گیری از نظر نخبگان و کارشناسان از آن به بهترین شکل استفاده کرد.

 

«علی هاشمی طاهری» رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا نیز با تأکید بر لزوم استفاده از فرصت حضور مسئولان کشوری برای ارائه مشکلات حوزه آموزش و پرورش شهرستان بر اساس اولویت بندی خواستار معرفی نخستین های نظام آموزش و پرورش در کاشان و همچنین تقدیر از پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت شد.

 

«حسن الماسی» رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا بر لزوم بیان مشکلات دانشگاه فرهنگیان و مسائل مرتبط با آن، نظیر استقلال و امکانات و تجهیزات در فرصت برگزاری همایش یک صد سالگی با مسئولان نظام آموزش و پرورش تأکید کرد.

 

«مجید شمس» نایب رئیس کمیسیون اقتصادی، برنامه و بودجه شورا ضرورت ارائه چالش های دانشگاه فرهنگیان را یادآور شد و اهمیت استفاده از فرصت برگزاری آیین یک صد سالگی آموزش و پرورش کاشان برای رفع برخی از مشکلات را متذکر شد.

 

«امیرحسین پارسا» نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا نیز در این جلسه خواستار انتخاب شعاری برای یک صد سالگی آموزش و پرورش کاشان به منظور ارائه آن در قالب یک برند در راستای تاریخ و فرهنگ این منطقه شد.

 

در ادامه بررسی قانون پنج ساله شهرداری کاشان در حوزه توسعه مدیریت و هوشمندسازی، در دستور کار نشست اعضای شورای اسلامی شهر کاشان قرار گرفت که با توضیحات «محسن فخری» معاون هماهنگی و برنامه ریزی و «مرتضی حسینی» مدیر برنامه و بودجه همراه شد.

 

امیرحسین پارسا، عضو شورا در این بخش از نشست تکریم ارباب رجوع در سازمان ها و بخش های مختلف شهرداری مخالفت جدی با تبصره سه قبوض آب و تقاضای لغو این مصوبه با توجه به نارضایتی شهروندان محترم و ناحیه محوری را به عنوان مطالبات خود از این برنامه مطرح کرد.

 

«سیدرضا هاشمی» نایب رییس شورا نیز تبصره سه مرتبط با حوزه ابفا را نیازمند کارشناسی بیشتر دانست و با یادآوری عدم نگاه دقیق به شرایط متفاوت خانوارها در این تبصره خواستار بازنگری در آن شد.

 

«علی رسول زاده» عضو شورا در خصوص تبصره سه، با تأکید بر اینکه قدر آب را نمی دانیم گفت:  آب بسیار ارزان به دست ما می رسد و در صرف جویی آن اهتمام لازم را نداریم در حالی که در جوامع پیشرفته نوع آب شرب و مصرفی آنان تفکیک شده است. وی همچنین نکاتی را در خصوص تبصره سه مطرح کرد.

 

مجید شمس عضو شورا نیز در این بخش با تاکید بر اهمیت طرح تفصیلی خواستار ارسال نامه ای به استانداری برای بازنگری در موارد محدود و مشخص به منظور تعیین تکلیف نهایی در مورد آن شد و علی هاشمی طاهری نیز تذکراتی را پیرامون این طرح ارائه کرد.

 

«حسین حیدریان» رئیس شورا نیز با توجه به محدودیت زمانی در بررسی برنامه پنج ساله شهرداری کاشان طرح آن در جلسات متوالی را به صورت فشرده پیشنهاد کرد که با موافقت اعضا همراه شد.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.