خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۲۵ مرداد , ۱۳۹۷ساعت : 15:42کد مطلب: 10040

پایش سلامتی ۲۴ هزار شهروند در آران و بیدگل انجام شد

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل از پایش و سنجش احتمال بروز برخی بیماری‌های قلبی و مغزی در…

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل از پایش و سنجش احتمال بروز برخی بیماری‌های قلبی و مغزی در بین ۲۴ هزار نفر از آغاز طرح تحول سلامت در این شهرستان خبر داد.

دکتر مسعود دهقانی چهارشنبه۲۴ مردادماه به ایرنا گفت: نسبت به اندازه‌گیری فشار، چربی و قند خون افراد میان‌سال به بالا اقدام شد و در نهایت چهار هزار و ۷۰۰ نفر دارای فشارخون، ۲ هزار و ۲۴۱ نفر مبتلا به چربی بالا و سه هزار و ۹۵۱ نفر مبتلا به بیماری قند شناسایی شدند.

وی افزود: پیش از آغاز طرح تحول سلامت آماری از ابتلای کودکان آران و بیدگلی به دیابت نوع اول وجود نداشت که پس از بررسی‌های لازم نزدیک به ۴۰ پرونده در این زمینه تشکیل شد که همه موارد ژنتیکی بودند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل با اشاره به غربال‌گری چهار هزار نفر از افراد ۵۰ تا ۷۰ سال در برابر سرطان روده اضافه کرد: ۲۲۸ نفر از این افراد دارای خون مخفی در مدفوع بودند که با توجه به احتمال ابتلا به بیماری‌های روده یا سرطان برای بررسی بیشتر به پزشکان متخصص ارجاع داده شدند.

او همچنین گفت: ۱۰ هزار نفر از بانوان غربال‌گری سرطان سینه شدند و در نهایت ۲۱ مورد سرطان سینه و یک مورد سرطان دهانه رحم تشخیص داده شد که بیشتر آن‌ها در مرحله اولیه بود.

دهقانی ادامه داد: پیش از آغاز طرح تحول سلامت نیز برای سه هزار و ۴۰۰ نفر از زنان و مردان در شهرستان آران و بیدگل جهت مراقبت‌های میان‌سالی پرونده تشکیل شد که با آغاز طرح تحول این آمار به ۴۰ هزار نفر رسید.

به گفته او جمعیت زیر یک سال آران و بیدگل نزدیک به ۲ هزار نفر، یک تا پنج سال هشت هزار نفر، نوجوانان ۲۱ هزار نفر، جوانان ۱۸ هزار نفر، میانسالان ۴۵ هزار نفر و تعداد سالمندان نزدیک به ۱۰ هزار نفر است.

جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفری شهرستان آران و بیدگل زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.