خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۷ساعت : ۰۰:۴۲کد مطلب: 10829

۴۰ واحد صنعتی به خطوط ریلی متصل می‌شوند

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: پیش‌بینی می‌شود سال‌جاری در مجموع ۴۰ واحد صنعتی کشور…

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: پیش‌بینی می‌شود سال‌جاری در مجموع ۴۰ واحد صنعتی کشور به خطوط ریلی متصل شوند.

به گزارش ایرنا، «بابک احمدی» چهارشنبه ۴ مهرماه در حاشیه بهره‌برداری ۲ طرح در کاشان در گفت‌وگو با خبرنگاران اتصال مجموعه صنایع به خطوط ریلی را حلقه مفقوده این بخش تجاری کشور برشمرد.

وی اظهار کرد: با اجرای این خطوط ریلی نزدیک به ۲۰ میلیون تن ظرفیت بار جدید از جاده‌ها به حمل‌و‌نقل ریلی کشور منتقل می‌شود.

به گفته احمدی، نزدیک به ۵۸ کیلومتر خط ریلی تا پایان سال‌جاری به مجموعه صنایع کشور متصل خواهد شد.

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن ایران از اتصال خط ریلی به شرکت «سایپا سیتروئن» در کاشان خبر داد و اضافه کرد: مقدمات این طرح با مدیران شرکت، فرماندار و مسئولان محلی مطرح شده است.

وی ادامه داد: منابع دولتی در شرایط کنونی پاسخ‌گوی نیاز طرح‌های عمرانی در کشور نیست و راه‌آهن جمهوری اسلامی موظف به بهره‌گیری از توان بخش خصوصی در اجرای برخی از طرح‌ها است.

احمدی از اصفهان به عنوان یکی از استان‌های برخوردار در زمینه حمل و نقل ریلی نام برد و یادآور شد: نزدیک به ۱۵ درصد از مجموع بار ریلی کشور در این استان جابه‌جا می‌شود.

طرح خط ریلی و گمرگ اختصاصی شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در آیینی با حضور معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مسئولان شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

این طرح‌ها با صرف ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار به‌صورت مشارکتی از سوی راه‌آهن و شرکت فولاد امیرکبیر اجرایی شد.

کاشان بیش از یک هزار واحد تولیدی و صنعتی دارد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.