خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۲۰ دی , ۱۳۹۷ساعت : ۱۴:۲۳کد مطلب: 13203

۱۴۲۴ مورد اقدام ایمنی توسط کارشناسان پیشگیری آتش‌نشانی

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، از انجام ۱۴۲۴ مورد بازدید، صدور دستورالعمل و تایید ایمنی، بررسی…

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، از انجام ۱۴۲۴ مورد بازدید، صدور دستورالعمل و تایید ایمنی، بررسی و علت‌یابی آتش‌سوزی و صدور اخطاریه توسط کارشناسان واحد پیشگیری این سازمان در ۹ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی این سازمان، محمدمسعود چایچی اعلام کرد: از مجموع بازدیدهای ایمنی انجام شده: حسینیه‌ها ۲۳۵ مورد، اقامت‌گاه‌های سنتی ۴۷ مورد، هتل و رستوران ۹ مورد، اماکن تجاری وصنعتی ۶۸ مورد، ساختمان‌های مسکونی ۸۴ مورد، مجموعه‌های تفریحی و نمایش‌گاهی ۲۸ مورد، ادارات ۲۱ مورد، مراکز فرهنگی و آموزشی ۱۴۱ مورد و مراکز بهداشتی درمانی هفت مورد بوده است.

چایچی افزود: در حوزه بررسی و علت‌یابی آتش‌سوزی، با توجه به برخی حوادث، تعداد ۴۵ مورد توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته و ۱۰۰ تاییدیه و گزارش علت آتش‌سوزی صادر شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان در خصوص صدور دستورالعمل‌های ایمنی نیز بیان کرد: در این زمینه، برای ۲۵ مورد از اقامت‌گاه‌های سنتی، هفت مورد هتل‌ها و رستوران‌ها، سه مورد حسینیه‌ها، دو مورد مجموعه‌های تفریحی، دو مورد نمایش‌گاه عرضه کالا، صنعتی و تجاری ۲۳ مورد، ساختمان‌های مسکونی ۳۸ مورد، ادارات ۱۴ مورد و فضای آموزشی و فرهنگی ۱۰۶ مورد و بهداشتی و درمانی هفت مورد دستورالعمل صادر شده است.

چایچی در مورد فعالیت بازدید نقشه و صدور دستورالعمل برای اماکن مختلف شهرستان به بازدید کاربری‌های مسکونی اشاره کرد و از تعداد ۱۵۳ مورد، تجاری ۲۷ مورد، درمانی یک مورد، صنعتی ۱۷ مورد، تجاری-اداری یک مورد، مسکونی-تجاری ۶۷ مورد، جایگاه سوخت دو مورد، فرهنگی/آموزشی یک مورد، هتل و اقامت‌گاه ۲۰ مورد ، تجاری/صنعتی ۲ مورد، تجاری/صنعتی /مسکونی یک مورد بازدید در این خصوص نام برد.

وی در ادامه اضافه کرد: صدور۷۱ مورد تاییدیه ایمنی برای اماکن تجاری، اقامت‌گاه‌های سنتی، هتل و رستوران‌ها، ساختمان‌های مسکونی و همچنین ابلاغ ۲۱ اخطاریه به مجموعه‌های تفریحی، مسکونی، تجاری، هتل، مهمان‌پذیر و اقامت‌گاه‌های سنتی از دیگر اقدامات انجام گرفته این واحد بوده است.

اقدامات ایمنی پیش از وقوع اتفاقات می‌تواند با هزینه کم، ضمن نهادینه‌کردن فرهنگ شهروندی و توسعه با هزینه کم، جلو هزینه‌های سنگین مهار آتش‌سوزی و … را بگیرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.