خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۳ خرداد , ۱۳۹۷ساعت : 20:36کد مطلب: 8449

۱۷ حلقه چاه غیرمجاز در آران و بیدگل مسدود شد

رئیس اداره منابع آب شهرستان آران و بیدگل گفت: سطح آب سفره‌های زیرزمینی این شهرستان سالانه به طور میانگین با…

رئیس اداره منابع آب شهرستان آران و بیدگل گفت: سطح آب سفره‌های زیرزمینی این شهرستان سالانه به طور میانگین با کاهشی نیم متری رو‌به‌روست و در این راستا ۱۷ حلقه چاه غیرمجاز از ابتدای سال ۱۳۹۶ تا کنون در این شهرستان مسدود شده است.

جمال الدین صمصامی پنجشنبه سوم خردادماه در گفت‌و‌گو با ایرنا بیان کرد: ۷۶ حلقه چاه غیرمجاز تا کنون در این شهرستان شناسایی‌شده که چاه‌های مسدود‌شده در سال گذشته بیشتر صنعتی بودند.

وی افزود: هشت حلقه چاه غیرمجاز نیز در سال ۱۳۹۵ پر یا مسدود شد که در مقایسه، سال ۹۶ رشدی ۱۰۰ درصدی یافت.

رئیس اداره منابع آب آران و بیدگل با تاکید بر لزوم پیگیری جدی انسداد چاه‌های غیرمجاز در این شهرستان گفت: انسداد چاه‌های غیرمجاز اولویت نخست در راستای حفاظت از آب‌های زیرزمینی بوده و امسال نیز به جد پیگیری می‌شود.

او اضافه کرد: نصب کنتورهای هوشمند، کنترل اضافه برداشت منابع آبی، اصلاح و تعدیل پروانه‌ها از دیگر اقدام‌های در دست اجرا جهت حفاظت از منابع آبی زیرزمینی شهرستان آران و بیدگل است.

به گفته صمصامی هم‌اکنون ۲۵۰ حلقه چاه دارای پروانه در بخش کشاورزی، ۲۶ حلقه چاه آب آشامیدنی در اختیار آبفای آران و بیدگل، ۳۰ حلقه چاه آب آشامیدنی در اختیار آبفای کاشان و ۱۲۰ حلقه چاه صنعتی و خدماتی در محدوده این شهرستان فعال است.

وی گفت: هم‌اینک ۸۸ درصد منابع آب شهرستان آران و بیدگل در بخش کشاورزی، هشت درصد در بخش آشامیدنی و چهار درصد در بخش صنعتی مصرف می‌شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.