خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, 2 دی , 1397ساعت : 00:37کد مطلب: 12722

۱۷۰ هزار میلیارد ریال به اشتغال عشایری و روستایی اختصاص یافت

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نزدیک به ۱۷۰ هزار…

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نزدیک به ۱۷۰ هزار میلیارد ریال در راستای حمایت از اشتغال پایدار در مناطق عشایری و روستایی کشور اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، علاءالدین ازوجی چهارشنبه ۲۸ آذرماه ۹۷ در کاشان افزود: این اعتبارها از محل صندوق توسعه ملی در اختیار کمیته فنی کارگروه اشتغال استان‌ها قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: این اعتبارها که هم‌اکنون در مرحله تصویب، امضای قرارداد و پرداخت قراردارد، به چهار بانک عامل کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرین فرستاده می‌شود.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: با توجه به بررسی‌های صورت‌گرفته و اعلام متقاضیان اشتغال، با این اعتبارها افزون بر ۲۰۰ هزار شغل پایدار جدید ایجاد خواهد شد.

وی همچنین از تشکیل کارگروه نظارت در استان‌ها برای رصد اجرای این طرح‌ها خبر داد و گفت: همه سرمایه‌گذاران طرح‌های عشایری و روستایی موظف هستند تا اشتغال‌های متعهدشده را ایجاد کنند.

ازوجی بدون اشاره به میزان پرداخت این اعتبارها تا کنون افزود: با توجه به منابعی ابلاغی از سوی سازمان برنامه و بودجه به صندوق توسعه ملی، بخش عمده‌ای از این طرح‌ها به نحوی پرداخت شده و باقیمانده نیز در آینده از سوی چهار بانک عامل واریز خواهد شد.

وی تصریح کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نامه‌ای به سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرده که برای مرحله بعدی پرداخت‌ها نیز به نحوی اقدام شود تا پیش از دهه مبارک فجر، تسهیلات در اختیار بانک‌های عامل قرار گیرد تا با توجه به کارکردی که خواهند داشت، به متقاضیان پرداخت شوند.

دولت تدبیر و امید از بهمن ۹۶ با اختصاص یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی طرح اشتغال روستایی و عشایری را کلید زده است. بر اساس آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵، جمعیت روستایی کشور ۲۰ میلیون و ۷۳۰ هزار نفر است که در نزدیک به ۳۹ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار و ۶۳ هزار آبادی دارای سکنه زندگی می‌کنند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.