خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۳۹۷ساعت : ۱۰:۲۱کد مطلب: 8166

۳۵ هزار میلیارد ریال بودجه به دهیاری ها اختصاص یافت

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، از اختصاص ۳۵ هزار میلیارد ریال بودجه به دهیاری‌های کشور برای سال جاری…

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، از اختصاص ۳۵ هزار میلیارد ریال بودجه به دهیاری‌های کشور برای سال جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا، «سعیدرضا جندقیان» چهارشنبه در گردهمایی دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای کاشان گفت: سال گذشته دهیاری‌ها ۲۷ هزار میلیارد ریال بودجه داشتند، که امسال این رقم ۲۵ درصد افزایش یافته‌است.

وی با تاکید بر آموزش دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی افزود: برای حرکت روستاها به سمت توسعه، تنها منابع مالی کفایت نمی‌کند و دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی باید به با آموزش از ظرفیت‌های قانونی آگاه شوند و در این زمینه ۱۶۲ میلیارد ریال در اختیار استان‌ها قرار گرفته که میانگین هر استان نزدیک به ۲۰ میلیارد ریال است.

جندقیان بیان کرد: روستاها از ظرفیت‌های خوبی در حوزه گردشگری برخوردارند و هم اکنون نزدیک به ۵۰۰ روستای هدف گردشگری در کشور وجود دارد.
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اضافه کرد: براساس تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با هدف سرعت‌بخشی به جذب سرمایه در روستاها امضا شده، ۱۰۰ روستا باید در مدت پنج سال، سالانه یک میلیارد ریال کمک دریافت کنند.

وی ادامه داد: در سال نخست این طرح (سال ۹۵ ) یک میلیارد ریال بودجه در این بخش تزریق شد که میراث فرهنگی در این زمینه به تعهداتش عمل نکرد اما چون پویایی و قابلیت جدی در روستاهای هدف گردشگری وجود داشت، سال دوم ۱۸۰ روستا نیز مورد پوشش قرار گرفت و بدین ترتیب ۵۵ درصد طرح اجرا شد.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کشور همچنین گفت: ۳۸ هزار شورای اسلامی در روستاها از سال ۱۳۸۲ تا کنون تشکیل و ۳۶ هزار و ۱۲۷دهیاری نیز مستقر شده است.

او عنوان کرد: افزون بر ۱۳۱ هزار میلیارد ریال از سال ۱۳۸۲ تا پایان سال ۹۶ در روستاهای کشور تزریق شد که ۷۳ درصد مجموع منابع یعنی ۹۴ هزار میلیارد ریال آن مربوط به دوره چهار ساله دولت یازدهم بود.

بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵، از جمعیت ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۷۰ نفری کشور افزون بر ۲۰ میلیون و ۷۳۰ هزار نفر (۲۵.۹درصد) در ۶۲ هزار و ۲۸۴ روستا ساکن هستند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.