به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان : «مصطفی جوادی مقدم»با اعلام این خبر افزود اول اردیبهشت ماه با حضور خانواده سهراب سپهری و جمعی از شاعران، نویسندگان و علاقمندان به سهراب سپهری و همچنین معاونان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور مراسم بزرگداشت این شاعر و نقاش پرآوازه کاشانی برگزار خواهد شد.

مصطفی جوادی مقدم خاطر نشان کرد: این برنامه روز جمعه اول اردیبهشت ماه ساعت ۱۶ الی ۲۰ در مجتمع گردشگری خورشید اردهال برگزارخواهد شد و یاد و نام سهراب سپهری و سعدی شیرازی گرامی داشته می شود.

وی افزود: در این مراسم پس از شعر خوانی شاعران کشوری و تقل خاطره خانواده و دوستان سهراب سپهری از یادمان این شاعر پرآوازه رونمایی خواهد شد و در پایان مراسم حاضرین بر سر مزار سهراب سپهری حضور خواهند یافت .

گفتنی است : سهراب سپهری در چهارم دی ماه سال ۱۳۰۷ شمسی متولد شد ، اولین مجموعه شعر او با نام مرگ رنگ سال ۱۳۳۰ منتشر شد. زندگی خواب‌ها ، آوار آفتاب، صدای پای آب، شرق اندوه ، حجم سبز ، ما هیچ ما نگاه ، در کنار چمن و هشت کتاب از آثار این شاعر کاشانی است.

سهراب سپهری اول اردیبهشت‌ سال ۱۳۵۹بدرود حیات گفت و در جوار امامزاده سلطان علی‌محمد باقر (ع) واقع در مشهد اردهال کاشان در صحن شرقی امامزاده معروف به صحن سردار به خاک سپرده شد.