خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۱۱ تیر , ۱۳۹۷ساعت : ۰۵:۳۷کد مطلب: 9261

۴۶ هزار و ۳۰۶ گردشگر خارجی از کاشان دیدن کردند

مسئول کمیته آمار و استخراج اطلاعات آمار ستاد خدمات سفر کاشان گفت: در سه ماه نخست امسال ۴۶ هزار و…

مسئول کمیته آمار و استخراج اطلاعات آمار ستاد خدمات سفر کاشان گفت: در سه ماه نخست امسال ۴۶ هزار و ۳۰۶ گردشگر خارجی از آثار تاریخی این شهرستان دیدن کردند.

«علیرضا عبدلله‌زاده» یک‌شنبه در گفت‌و‌گو باایرنا افزود: در مجموع در این مدت یک‌میلیون و ۱۶۷ هزار و ۵۰۸ نفر از جاذبه‌های تاریخی کاشان دیدن کرده‌اند.

وی با اشاره به این‌که مجموعه جهانی باغ تاریخی فین کاشان شامل باغ، موزه ملی و حمام دوره قاجاری بیشترین بازدیدکننده را داشته است، افزود: خانه‌های تاریخی بروجردی‌ها، طباطبائی‌ها، عباسیان، تپه‌های سیلک و حمام سلطان امیر احمد به ترتیب در ردیف‌های بعدی بازدید گردشگران قرار دارد.

عبدالله‌زاده با اشاره به این‌که ۶۰ هزار و ۹۲۳ گردشگر نیز در سه ماه نخست سال‌جاری در مرکزهای اقامتی کاشان اسکان داده‌شدند، گفت: از این تعداد ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر گردشگر داخلی و ۴۲ هزار و ۴۲۳ مسافرخارجی بودند که در مراکز اقامتی اسکان یافتند.

به گفته وی از این شمار ۲۶ هزار و ۲۴۸ نفر در هتل، ۱۹ هزار و ۲۶۰ نفر در اقامت‌گاه‌های سنتی، چهار هزار و ۸۹۹ نفر در مهمان‌پذیر، پنج هزار و ۵۱۷ نفر در اقامت‌گاه بوم‌گردی،یک هزار و ۹۴۷ نفر در هتل آپارتمان و سه هزار و ۵۲ نفر نیز در زائرسراها اسکان داده شدند.

افزون بر یک هزار و ۷۰۰ اثر تاریخی در کاشان شناسایی شده که از این تعداد تا کنون ۳۲۰ اثر در فهرست ملی و یک اثر در فهرست میراث جهانی ثبت شده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.