خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۷ساعت : ۱۵:۵۲کد مطلب: 9523

دانشگاه کاشان یکی از دانشگاه‌های پاک کشور

رئیس مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه کاشان، از جایگاه بالای دانشگاه کاشان به عنوان «دانشگاه پاک» در نتیجه…

رئیس مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه کاشان، از جایگاه بالای دانشگاه کاشان به عنوان «دانشگاه پاک» در نتیجه طرح تحقیقاتی سیمای زندگی و افتخار دانشگاه پاک برای دانشجویان این دانشگاه خبر داد.

سید حسین حسینی گفت: براساس نتایج این طرح که توسط دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت «عتوف» در همه دانشگاه‌های کشور اجرا شد، دانشگاه کاشان در اغلب شاخص‌ها، نسبت به سایر دانشگاه‌های استان اصفهان، دانشگاه‌های منطقه ۶ و دانشگاه‌های کل کشور از لحاظ عدم وجود آسیب‌های روانی اجتماعی و مشکلات روان‌شناختی وضعیت خوب و مطلوبی داشته است و براساس نتایج به‌دست آمده یکی از دانشگاهای سالم و پاک کشور است.

وی مشکلات روان‌شناختی، مصرف مواد و داروهای روان‌گردان، رفتارهای خود آسیب‌رسان(خودکشی)، خشونت، رضایت و نگرانی، احساس نا‌امنی و عدم حمایت اجتماعی، مشکلات تحصیلی، اعتقادات مذهبی، هویت ملی، سبک زندگی و دلایل مراجعه به مرکز مشاوره از نظر تمامی دانشجویان را از شاخص‌های این طرح عنوان کرد و افزود: یافته‌های آماری این طرح نشان داد که درصد دانشجویانی که از این‌گونه مشکلات رنج می‌برند به مراتب کمتر از دیگر دانشگاه‌های کشور است.

حسینی تصریح کرد این شاخصه و موفقیت گویای این است که حوزه‌های معاونت دانشجویی به خصوص مرکز مشاوره دانشجویی و تربیت‌بدنی، حوزه اجتماعی و فرهنگی و دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و سایر حوزه‌ها به‌خصوص تشکلهای دانشجوئی و اساتید فعالیت‌های مطلوب و تاثیر‌گذار داشته‌اند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.