خانه ارتباط با ما درباره ما
جمعه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۷ساعت : ۲۳:۴۱کد مطلب: 9593

استمهال ۲ ساله وام های کشاورزی مصوبه قطعی دولت است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: استمهال وام‌های کشاورزی به مدت ۲ سال مصوبه قطعی دولت است و اگر بانکی تخلف کند…

وزیر جهاد کشاورزی گفت: استمهال وام‌های کشاورزی به مدت ۲ سال مصوبه قطعی دولت است و اگر بانکی تخلف کند با آن برخورد خواهد شد.

به گزارش ایرنا، محمود حجتی پنج‌شنبه ۲۸ تیرماه در نشستی با فعالان بخش کشاورزی شهرستان اردستان بیان کرد: به خاطر خشکسالی و سرمازدگی و خسارت‌های زیاد کشاورزان، با پیگیری‌های صورت‌گرفته، دولت ۲ سال استمهال بازپرداخت وام‌های کشاورزی را تصویب کرد.

وی با اشاره به خسارت ۱۱ هزار میلیارد تومانی سرمازدگی به بخش کشاورزی کشور افزود: قانون‌گذار تصویب کرده و سود این ۲ سال بر عهده دولت است و اگر بانکی در این زمینه کوتاهی کرد، باید مورد پیگیری قرار گرفته و با آنها برخورد شود.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با اشاره به مشکلات مرغداران،  با اشاره به سرانه ۲۸ کیلوگرمی مصرف مرغ در ایران اضافه کرد: وجود واسطه‌های زیاد مشکل بیشتر فعلان بخش کشاورزی است و ایجاد یک زنجیره بین تولیدکنندگان و بازار دست واسطه‌ها را قطع خواهد کرد.
حجتی بر استفاده بهینه از منابع آبی تاکید کرد و گفت: باید گل‌خانه‌ها و کشت نشا توسعه یابد که کمتر در استان اصفهان در این زمینه کار شده است.

وزیر جهاد کشاورزی پرورش و تولید گیاهان دارویی را ظرفیت خوبی برای توسعه شهرستان اردستان دانست و افزود: توسعه سنتی دامداری صرفه اقتصادی ندارد و باید با تغییر روش از مرتع‌ها در جهت تولید گیاهان دارویی استفاده شود زیرا بازده اقتصادی بیشتری دارد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.