خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۱۸ دی , ۱۳۹۸ساعت : ۱۱:۳۷کد مطلب: 18927

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری: آنچه شهید سردار سلیمانی را بین مردم عزیز کرد صفات عالیه ای همچون شجاعت، اخلاص و تواضع بود

سخنران آیین باشکوه پاسداشت سردار رشید و دلاور اسلام شهید سپهبد قاسم سلیمانی شامگاه سه شنبه۱۷ دی در مسجد جامع…

سخنران آیین باشکوه پاسداشت سردار رشید و دلاور اسلام شهید سپهبد قاسم سلیمانی شامگاه سه شنبه۱۷ دی در مسجد جامع زیارت حبیب بن موسی علیهماالسلام کاشان گفت: شجاعت، اخلاص و تواضع از صفات عالیه سردار سلیمانی بود و همین ویژگی ها بود که آن شهید گرانقدر را بین مردم عزیز کرد.

به گزارش کاشان آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری  که در جمع اقشار مختلف مردمی کاشان سخن می گفت با بیان این که تشییع تاریخی و باشکوه پیکر شهید سردار سلیمانی در اهواز، تهران، قم و کرمان نشانه علاقه قلبی مردم به این شهید است یادآور شد: تردید نباید کرد که به واسطه شجاعت، اخلاص و مردمی بودن وی ممکن بود در همه شهرهای ایران شاهد چنین تشییع پیکری از آن سردار باشیم.

وی با اشاره به رشادتهای سردار سلیمانی در سوریه و عراق و دفع شر داعش از این دو کشور با مدیریت و برنامه ریزی این شهید تصریح کرد: سردار سلیمانی به کمک مردم بی دفاع سوریه و عراق رفت تا جان مسلمانان از جمله زنان و کودکان را که در محاصره افراطیون مسلمان نما و بی رحم داعش بودند نجات دهد اما وی در واقع دشمن تکفیری را که با توطئه غرب در حال پیشروی به مرزهای کشور ما بود به عقب راند.

رییس اسبق مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که باید اهداف حضور ایران در سوریه و لبنان و عراق بخوبی تشریح شود افزود: برخی می پرسند ما در این کشور چه می کنیم، این در حالی است که توطئه صهیونیسم طبق شعار از نیل تا فرات، قصد دارد تا آب های جنوب ایران نفوذ کند و بهترین راه برای او بی ثبات کردن سوریه با کمک داعش بود تا پس از سقوط این کشور که پل رسیدن به مرزهای کشورمان است، به اهداف شوم خود برسند.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری همچنین با بیان این که هر جا تفرقه و تشتت باشد شیاطین نفوذ می کنند یادآور شد: شهید سردار قاسم سلیمانی با شهادتش موج وحدت آفرید چنانچه در آیین تشییع پیکر وی از اصلاح طلب و اصولگرا و از چپ و راست تا اقشار مختلف مردم با ظواهر متفاوت حضور یافتند، لذا باید قدر این وحدت را بدانیم و در این راه  برخی با دسته بندی مردم، نباید شیطنت نکنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین جایگاه شهید و شهادت از منظر قرآن و روایات پرداخت و افزود: عظمت فوز عظیم شهادت به قدری است که پیامبر اسلام صلوات الله علیهم که همه آرزو داشتند ایشان آنها را شفاعت کند فرمود به خدا قسم دوست دارم بارها و بارها شهید شوم و باز زنده شوم و باز در راه خدا به شهادت برسم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که امیرالمومنین علی علیه السلام پس از جنگ احد در پیشگاه پیامبر اسلام صلوات الله علیهم از این که به دلیل نرسیدن به فوز شهادت، پایان این جنگ را برای خود ناگوار و سخت و سنگین خوانده بود تصریح کرد: حضرت رسول صلوات الله علیهم در پاسخ به وصی و جانشین خود فرمود ای علی؛ به تو مژده می دهم که شهادت همواره به دنبال توست اما می خواهم بدانم شهادت در نظر تو چگونه است که امیرالمومنین علی علیه السلام در پاسخ به پیامبر اسلام گفت این مژده و بشارت جای شکر دارد.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری در ادامه با نقل روایتی از پیامبر اسلام صلوات الله علیهم در باب شهید و شهادت گفت: به فرموده پیامبر خاتم، تنها بهشتیانی که آرزو دارند به دنیا بازگردند شهدا هستند زیرا جایگاه شهید در بهشت چنان است که شهدا در آرزوی آنند تا بارها و بارها زنده شوند و باز به شهادت برسند.

سخنران آیین باشکوه پاسداشت سردار رشید و دلاور اسلام شهید سپهبد قاسم سلیمانی در کاشان در ادامه افزود: از امام معصوم روایتی نقل است که فرمود رزمنده عازم جبهه و میدان نبرد همین که عزم رفتن می کند، خداوند سند آزادی اش از جهنم که بواسطه گناهانش در آن گرفتار شده را به او می دهد.

وی در ادامه این بخش از سخنان خود یادآور شد: در حدیث قدسی دیگری از خداوند نقل است که انسان در نقطه اوج تقوا و پرهیزکاری و تقرب الهی به جایگاه خلیفه الهی یعنی جانشین من بر روی زمین می رسد اما رزمنده ای که در جبهه نبرد به شهادت می رسد من خلیفه او می گردم.

در این آیین علاوه بر حضرت آیت الله یثربی، حیدرعلی قاسمی معاون سیاسی اجتماعی استاندار، محلوجی وزیر دولت سازندگی و جمالی نماینده اسبق کاشان، شهردار و فرماندار کاشان، شماری از مسؤلین ادارات و ارگانهای شهرستان، شمار کثیری از اقشار مختلف مردم کاشان نیز با شرکت خود در این مجلس یاد و خاطره سردار رشید و دلاور اسلام شهید سپهبد قاسم سلیمانی را گرامی داشتند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

هیچ مطلب مرتبطی یافت نشد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.