خانه ارتباط با ما درباره ما
جمعه, 9 بهمن , 1394ساعت : 14:22کد مطلب: 758

فوتبال ما ۸۰درصد راه را طی کرده

حبیب کاشانی مدیر تیم ملی امید با حضور در برنامه ورزش و مردم در صحبت‌های خود اظهار داشت: “ابتدای صحبت‌هایم…

حبیب کاشانی مدیر تیم ملی امید با حضور در برنامه ورزش و مردم در صحبت‌های خود اظهار داشت: “ابتدای صحبت‌هایم باید از مردم ایران عذرخواهی کنم که نتوانستیم خوشحالی را به خانه‌هایشان بیاوریم شاید با پیروزی مقابل تیم روسیه و چین توانستیم آنها را خوشحال کنیم اما به خاطر نتیجه‌ای که در پایان کسب شد از همه مردم عذرخواهی می‌کنم متاسفانه در این مدتی که در ایران نبودیم دوستان خوبی را از دست دادیم که به خانواده‌ آنها تسلیت عرض می‌کنیم.”

وی در ادامه افزود: “خستگی بازی‌ها بماند اما شرمندگی آن بیشتر است. مردم من انتظار دارند که نتیجه حاصل شود. شاید از عدالت به دور بود ما در فینال بودیم. تیم ژاپن این ششمین دوره‌ای است که در المپیک شرکت می‌کند. یعنی با تیم ملی بزرگسالان خود تعامل دارد؟ یعنی زیرساخت و امکانات نداشته است؟ یک تیمی که ۵ دوره در المپیک حضور دارد معلوم است کار می‌کند. یعنی در ۳۶ سال گذشته هم تیم امید تعامل با بزرگسالان نداشته است؟ امروز ما در فینال بودیم. آیا این یک مسکن نبود؟ یعنی مشکلات کنار می‌رفت و همین یکی بود؟”

کاشانی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: “من از مظلومیت بازیکنان و کادر فنی دفاع می‌کنم آنها تلاش زیادی کردند. ۲۵ آذر خاکپور آمده است. ما  تنها ۶۷ روز بازیکنان را در اختیار داشتیم و نتوانستیم مردم را خوشحال کنیم و از همه عذرخواهی می‌کنیم. اگر تیمی دیگر می‌خواهند بیایند یک پروسه ۴ ساله برای المپیک نیاز است. اولین بازی که با تیم کامل بدون لژیونر بازی کردیم با تیم سوریه بود شما بازی جهانبخش را نگاه کنید چند تا گل و چند تا پاس گل داده است و یا عزت اللهی هم همین طور. یک بازیکن ژاپن آمد و بازی را تغییر داده است. مربی ابزار نیاز دارد و ابزار آن نیز بازیکن است.”

وی در ادامه عنوان کرد: “بعد از باخت مقابل ژاپن بازیکنان ما ساعت‌ها گریه کردند آنها جوان هستند و به خاطر همین اتفاق ناراحت شدند. ارسلان مطهری ۱۲۰ دقیقه توپ زد و خوب بازی کرد. ما در ۹۰ دقیقه شاید یک برابر و نیم آن‌ها به گفته کارشناسان موقعیت داشتیم آنها ۹ مورد موقعیت گل داشتند ما ۱۲ مورد شانس گل داشتیم.”

وی در مورد اینکه گفته می‌شود ۶ میلیارد برای تیم امید هزینه کرده و همچنین حساب مشترکی با محمد مایلی کهن داشته است اظهار داشت: “۶ میلیارد نبوده این پول زیادی است که در توان ما نیست. ابتدا گفتند که فدراسیون ۷ و نیم میلیارد برای تیم هزینه کرده بعد گفتند ۵ و نیم میلیارد. من قطعا در چند روز آینده ریز هزینه‌های انجام شده را خواهم گفت تا هم فدراسیون و هم مردم مطلع شوند.”

کاشانی یادآور شد: “من با محمد مایلی کهن حساب مشترکی داشتم چرا که وقتی سایر افراد به تیم کمک می‌کردند نمی‌توانستم پول را در جیبم بگذارم. مثلا حسین هدایتی ۵۰۰ میلیون به تیم کمک کرد یا سایر ارگان‌ها چون شهرداری و اسپانسرهای دیگر باید به یک حساب مشترک می‌ریختیم.”

مدیر تیم ملی امید خاطرنشان کرد: “فردای روز بازی با قطر گفتند که ۵ و نیم میلیارد فدراسیون هزینه کرده است. شکی نیست که این پول هزینه شده اما بیایند ریز هزینه‌ها را اعلام کنند. یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون این پول برای مربیان گذشته یعنی وینگادا و دستیارانش بود. خاکپور در این مدت هیچ پولی دریافت نکرد و پاداش و پول توجیبی هم دریافت نکرد. حالا بعضی‌ها می‌گویند ضرر مالی هم کرد که حالا باید خودش در این باره صحبت کند.”

وی تاکید کرد: “قسمتی از آن ۵ و نیم میلیارد بابت میزبانی تیم‌های نپال،‌افغانستان،‌فلسطین و عربستان در ایران شد که هزینه ورزشگاه‌های دستگردی و آزادی را پرداخت کردند این هزینه که برای تیم المپیک نشده است. برای بلیت بازیکن من نمی‌توانم از آنها دونگی پول جمع کنم به هر حال فدراسیون باید پول این بلیت را بدهد و داد. مگر برای تیم‌های بزرگسالان، جوانان و نوجوانان این هزینه‌ها صورت نمی‌گیرد. خواهشی که دارم این است که اطلاعات غلط ندهند.”

کاشانی در مورد اینکه آیا معتقد است مدیریت درستی در این تیم صورت گرفته گفت: “قطعا این گونه بوده شما ببینید پس از حضور تیم ملی در جام جهانی و المپیک مردم چگونه شادی می‌کنند. اگر این هزینه ها را تقسیم کنیم پول یک ناهار و شام برای هر فردی می‌افتد که در قبال خوشحالی مردم هزینه‌ای نیست.”

وی  در مورد اینکه آیا معتقد است مسیر درستی را پیش رفته‌اند گفت: “من معتقدم که مسیری که رفتیم درست بود. چرا که کاری نکردیم که پس از پایان مسابقات پشت دستمان بزنیم و بگویم ای کاش آن کار را انجام می‌دادیم. مسیر ما رو به جلو بود ما پس از ۲۸ سال به مرحله نهایی صعود کردیم. شما نگاه کنید تیم هایی مثل چین، عربستان،‌ استرالیا، ازبکستان و ویتنامی که ۴ گل به ما زده بود از دور مسابقات حذف شدند. ما تقریبا در یک قدمی صعود به المپیک قرار گرفته بودیم.”

مدیر تیم ملی امید خاطرنشان کرد: “مشکلاتی که در گذشته گریبانگیر تیم می‌شد دیگر این بار صورت نگرفت جا دارد از تمام نیروهای مسلح تشکر کنم. هیچ مشکلی در زمینه حضور بازیکنان سرباز نداشتیم. در این گونه موارد مشکلی نبود مشکل در ضعف برنامه‌ریزی ، ضعف اجرا و سایر مواردی بود که باید بررسی شود.شما ببینید اگر ژاپن موفق بوده به خاطر این است که مستمر کار های خود را دنبال می‌کند. همه مسئولیت تیم امید را برعهده می‌گیریم و در این بحث نباید موضع فدراسیون، وزارت ورزش و جوانان و کمیته المپیک را وارد کنم. ما یک کاری را شروع کردیم و با این کادر فنی و بازیکنان ۸۰ درصد راه را طی کرده‌ایم. تا انتها نرسیده‌ایم اما  مسیر درست بوده است.”

وی در ادامه افزود: “باید از امروز مدیریت، برنامه‌ریزی  زیرساخت داشته باشیم. با رئیس فدراسیون فوتبال آلمان دیدار داشتم که او گفت آلمان هم دچار این ضایعه شده و از فوتبال دنیا عقب افتادیم اما برنامه‌ریزی کردیم و از سنین ۱۰ تا ۱۴ سال یک برنامه ویژه در نظر گرفتیم و نتایج خوبی هم کسب کردیم. ما هم در حال حاضر می‌توانیم مسیر را مثل آنها طی کنیم.”

وی در مورد نقد منصفانه چراغپور و مجید جلالی گفت: “از رفتار منصفانه این دو نفر تشکر می‌کنم. نقدشان منصفانه بود آنها صفر تا ۱۰۰ نگاه کردند و از آنها تشکر می‌کنم. سیاستگذاری در عرصه تیم های پایه برعهده فدراسیون فوتبال و کمیته جوانان است. از همه دوستان تشکر می‌کنم. ما بعد از عدم راهیابی به المپیک جلسه‌ای تشکیل ندادیم و باید این اتفاق رخ دهد و نتیجه جلسه را به مردم ارائه کنیم تا این اشتباهات در دوره بعدی رخ ندهد و از این اتفاقات درس بگیریم.”

کاشانی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: “تنها کسی که نمره قبولی گرفتند نیروهای مسلح بودند از سردار اشتری و بچه‌های اداره گذرنامه واقعا تشکر می‌کنم و دست همه آنها را می‌بوسم. روز جمعه دوستان زحمت کشیدند و مسئول حفاظت را که در خانه بود آوردند تا گذرنامه اخباری را آماده کند. این تلاش بسیار بزرگی است از همه دوستان و سلامی نمی‌دانم با چه زبانی تشکر کنم.”

در ادامه برنامه مجری ورزش و مردم از کاشانی سوال پرسید که مجید صالح با آنها تماس گرفته و علت کنار گذاشتن خودش را جویا شده است که مدیر تیم امید در پاسخ به این مسئله گفت: “جا دارد از زحمات آقای صالح در مدت حضورش در تیم امید تشکر کنم. در آخرین جلسه‌ای که با او داشتم او به من گفت که می‌خواهد تمرکزش را روی باشگاه داشته باشد به هر حال اعضای کادر فنی زیر نظر سرمربی و خاکپور بودند و او در مورد استفاده از نفرات مختلف تصمیم می‌گرفت.”

کاشانی در پایان از تمامی مربیان لیگ از جمله هومن افاضلی، اکبر محمدی،‌فدراسیون فوتبال تمامی اعضای کادر فنی تیم امید تشکر کرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.