خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۱۲ آبان , ۱۴۰۰ساعت : 13:34کد مطلب: 20781

انبارهای شرکت نفت کاشان به بیرون از شهر منتقل می‌شود

هشتم تا تا پانزدهم آبان‌ماه در تقویم ملی ایران به نام هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است. به زبان ساده…

هشتم تا تا پانزدهم آبان‌ماه در تقویم ملی ایران به نام هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است. به زبان ساده پدافند غیرعامل به مجموعه کارهایی گفته می شود که باعث بالا رفتن هزینه اقدامات دشمن برای ضربه زدن به کشور می‌شود. بر این اساس اقداماتی انجام می دهیم تا در هنگام مواجه با دشمن ضربه کمتری متوجه کشور شود.

به مناسبت هفته پدافندغیرعامل با «عباسعلی قبانی‌پور» معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرمانداری کاشان به گفتگو نشسته است.

قپانی‌پور در این گفتگو گفت:

طبق دستورالعمل هایی که از سازمان پدافند غیرعامل کشور به ما ابلاغ کرده، ۱۲ کارگروه در شهرستان کاشان تحت عنوان شورای پدافند غیرعامل پیش بینی کرده ایم که زیرمجموعه شورای پدافند غیرعامل استان اصفهان است.

 

کاشان به دلیل گرفتن در منطقه مرکزی، موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر شاهراه مواصلاتی شمال و جنوب کشور موقعیت حساسی دارد. در راستای مصونیت بخشی و ایمن سازی زیرساخت های شهرستان با استفاده از ظرفیت های دستگاه های اجرایی مجموعه اقداماتی انجام شده تا باعث افزایش بازدارندگی و کاهش آسیب شود. پراکنده سازی و تجمیع یا حساسیت زدایی و اختفا و استتار از جمله اقداماتی بوده که تحت عنوان پدافند غیرعامل در کاشان انجام شده است.

 

در کاشان تلاش شده به همه پروژه‌های خدماتی نگاه دومنظوره داشته باشیم. این پروژه‌ها به شکلی اجرا می شود که در موقع بحران بتوان از آن استفاده کرد.

فرهنگ سازی و آموزش عمومی موضوع دیگری بوده که مورد توجه قرار گرفته است. تاکنون جلسات، شوراها و کمیته های مختلفی تحت عنوان پدافندغیرعامل تشکیل داده‌ایم و سعی شده فرهنگ سازی و آموزش در ادارات و برای افکار عمومی انجام شود.

تلاش شده تا مراکز پرخطر در مناطق پرجمعیت تاسیس نشوند؛ مثلا ما زندان کاشان را به بیرون شهر منتقل کردیم. انبارهای شرکت نفت به بیرون شهرستان منتقل می‌شود که جانمایی زمین و اعتبارات انجام شده است. تلاش شده از وقوع پدیده حاشیه نشینی در کاشان جلوگیری شود.

به کارگیری اصول پدافندغیرعامل در مقابله تهدیدات نرم افزاری و الکترونیکی به منظور حفظ شبکه های اطلاع رسانی، بر اساس دستورالعمل های سازمان پدافندغیرعامل، در شهرستان بومی سازی شده است.

با توجه به اینکه سایت هسته ای احمدی روشن در حوزه استحفاظی کاشان قرار دارد در سال ۱۳۹۵ یک رزمایش پرتوی داشتیم به این معنی که اگر دشمن بخواهد به ما در این منطقه ضربه ای بزند یا مشکلی ایجاد کند با استفاده از کلیه دستگاه های اجرایی و ارگان های نظامی و انتظامی در شهرستان اعم از ارتش، سپاه، نیروی هوایی و غیره رزمایشی در آن سال در کاشان انجام شد تا آمادگی دستگاه های شهرستان را بالا ببریم. هر از چندگاهی از نیروهای در صحنه برای انجام سناریوهایی که داشته ایم استفاده می شود که نتایج خوبی داشته است.

کارگروه بهداشت و سلامت، کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری کارگروه ساماندهی و مشارکت مردمی ، کارگروه راه و شهرسازی کارگروه امنیتی و انتظامی کارگروه آب ، کارگروه انرژی کارگروه اجتماعی و فرهنگی و آموزشی کارگروه امداد و نجات، کارگروه جهاد کشاورزی و کارگروه ارتباطات و فناوری و کارگروه صنعت و معدن و تجارت تشکیل شده که هر کارگروهی یک شرح وظائفی دارد که در نهایت منجر به آمادگی شهرستان می شود.
کارگروه‌ها در زمینه امنیت غذایی و آب و خاک پررنگ تر از بقیه موارد کار کرده اند.

 

مشکات آنلاین را در اینستاگرام دنبال کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.