خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۸ساعت : ۱۴:۵۱کد مطلب: 17190

آقای یثربی قبوض آب و برق مردم بینوا را بی‌سروصدا می‌پرداخت

این‌ها آن نسل روحانیونی بوده‌اند که نسل‌ِشان اکنون خیلی کم است و پناه مردم بوده‌اند در هر زمان و احوالی و این مدل روحانیون مورد تایید ملاعبدالرسول مدنی در کلمات انجمن هستند.

سید محمود سادات بیدگلی نویسنده و پژوهش‌گر تاریخ، در  نشست نقد و بررسی کتاب «کلمات انجمن» ملاعبدالرسول مدنی، توضیح داد که در این کتاب از دو نوع روحانیت سخن به میان آمده و یک گروه نقد و یک گروه تایید شده‌اند.

 

وی در حاشیه‌‌ی این بحث با یاد‌آوری مصاحبه مفصلی که با مرحوم آیت‌الله یثربی انجام داده و قرار است بعدا در قالب برخی کارها منتشر شود به عنوان نمونه به یکی از خدمات امام جمعه سابق کاشان اشاره و خاطرنشان کرد: هر وقت در کاشان قبض آب و برق خانوارها صادر می‌شد، آقای یثربی تا ۵۰۰ قبض آب و برق را بی‌سروصدا پرداخت می‌کرد.

 

سادات بیدگلی افزود: هر کس پول نداشت، مرسوم بود که می‌گفتند برو قبضت رو بنداز تو دالان خونه آقا. این قبض‌ها جمع و پرداخت می‌شد و آب و برق خانه کسی هم قطع نمی‌شد.

 

این پژوهشگر تاریخ گفت: این‌ها آن نسل روحانیونی بوده‌اند که نسل‌ِشان اکنون خیلی کم است و پناه مردم بوده‌اند در هر زمان و احوالی و این مدل روحانیون مورد تایید ملاعبدالرسول مدنی در کلمات انجمن هستند.

 

منبع: کاشان فردا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.