خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۷ساعت : ۱۷:۱۹کد مطلب: 13917

آنسوی دیوار باغ فین در یزد

«آنسوی دیوار باغ فین» اثر عباس اکبری عضو هیات علمی دانشگاه کاشان در دومین سمپوزیوم مجسمه سازی با خشت خام…

«آنسوی دیوار باغ فین» اثر عباس اکبری عضو هیات علمی دانشگاه کاشان در دومین سمپوزیوم مجسمه سازی با خشت خام در شهر یزد اجرا شد.

اکبری عضو هیات علمی گروه مطالعات عالی هنر دانشگاه کاشان در دومین سمپوزیوم مجسمه سازی با خشت خام یزد به عنوان یکی از سه هنرمند مدعو به همرا هنرمندانی که آثارشان از طریق داوری پذیرفته شده است شرکت کرده بود.

این رویداد از ۲۱ بهمن لغایت دوم اسفند در شهر یزد و با همکاری شهرداری و انجمن هنر های تجسمی یزد برگزار شد مجسمه ” آنسوی دیوار باغ فین ” برگرفته از میراث باغ سازی ایرانی است.

 

اکبری در توصیف این اثر هنری گفت: این اثر با الهام از جوهره ساخت خشت به وسیله آب و خاک در کویر و ساخت دیوار باغ با آن و همچنین رویش گیاه به ویژه درخت سرو از همان آب و خاک در درون باغ ساخته شده است.

 

وی افزود: این اثر می کوشد تا به اهمیت جان بخشی و امکان استمرار زندگی در کویر به وسیله خشت را با سروی نمادین و بر آمده از دیوار باغ که با شبکه های آجرچینی کویری و جوی آبی که نقش ساقه سرو را نیز به عهده دارد نشان دهد.

 

عضو هیات علمی دانشگاه کاشان گفت: آنسوی دیوار باغ فین به گونه ای است که گویی مخاطب با ایستادن در مقابل این اثر بخش پنهان در خت سرو آنسوی دیوار باغ را نیز می ببیند.

 

اکبری با بیان اینکه این اثر برگرفته از سروهای بر آمده از دیوار باغ فین کاشان است، خاطرنشان کرد: این اثر با خشت خام و به ابعاد ۴۵۰ در ۳۶۰ در ۴۰ سانتیمتر ساخته شده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.