خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۵ مرداد , ۱۳۹۸ساعت : 00:55کد مطلب: 16662

اختصاص ۸۶ میلیارد ریال برای نوسازی بافت‌های فرسوده کاشان

مشکات آنلاین: برای نوسازی و احیای هویت بافت‌های فرسوده کاشان ۸۶ میلیارد ریال بودجه تخصیص یافت. کارشناس باز آفرینی اداره…

مشکات آنلاین: برای نوسازی و احیای هویت بافت‌های فرسوده کاشان ۸۶ میلیارد ریال بودجه تخصیص یافت.

کارشناس باز آفرینی اداره راه و شهرسازی کاشان از باز آفرینی سوله ای ۵۰۰۰ متری در خیابان کارگر خبر داد و گفت: با تغییر کاربری در این مکان سالن همایش کتابخانه با مخزن و محل مطالعه ، خانه خوش نویسان ، بازی خانه ، سالن پلاتو ، کافه کتاب ، سایت اینترنت و کارگاه های آموزشی به مجموعه فرهنگی کاشان اضافه می شود.

محمد نوری، ارتقای هویت و منزلت مکانی، افزایش حکمرانی محلی و کاهش فقر رااز جمله اهداف این طرح بیان کرد و افزود: همچنین خانه قطان با زیر بنای بیش از ۱۰۰۰ متر مربع در خیابان محتشم به سرای محله تغییر کاربری می شود.

وی گفت: در طرح بافت فرسوده ، ساختمان‌های بالای ۳۰ سال مشمول طرح حمایتی می‌شوند و خانه‌های تاریخی شهر کاشان در طرح بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده در دستورکار قرار گرفته است.

کارشناس باز آفرینی اداره راه و شهرسازی کاشان افزود: به ازای هر واحد مسکونی دارای سند در محدوده بافت فرسوده ۴۰۰ میلیون ریال با کارمزد ۹ درصد و ۲۰۰ میلیون ریال با کارمزد ۱۸ درصد و باز پرداخت بلند مدت پرداخت می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری صداوسیما

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.