خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷ساعت : ۱۵:۲۸کد مطلب: 9542

ارتباط دانشگاه‌ها با صنایع راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است

مدیرعامل شرکت جهان ترمز کاشان گفت: ارتباط دانشگاه‌ها با صنایع راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور است. به گزارش دانشگاه…

مدیرعامل شرکت جهان ترمز کاشان گفت: ارتباط دانشگاه‌ها با صنایع راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور است.

به گزارش دانشگاه کاشان، سیدحسین لاجوردی در نشست مشترک با رئیس و جمعی از اساتید دانشگاه کاشان گفت: در شرایط حساس کنونی که کشورمان با آن مواجه شده، لازم است که اقتصاد مقاومتی از مساله حرف به عمل تبدیل شود و آن‌را در کشورمان نهادینه کنیم تا در مقابل تحریم‌ها و فشارهایی که به ما وارد می‌کنند بتوانیم سرافراز و سربلند باشیم و مشکلات اقتصادی را به دست خودمان حل کنیم.

وی وحدت‌رویه و تعامل را برای حل مشکلات لازم دانست و افزود: باید با وحدت رویه دست به دست هم داده تا مشکلات صنعت و تولید خود را برطرف نماییم.

این خیر آموزش عالی تعامل صنعت و دانشگاه را مورد تاکید قرارداد و اظهارکرد: دانشگاه‌ها می‌توانند کمک ارزنده و شایان‌توجهی به صنعت داشته باشند و اگر از علم دانشگاه و تجربه صنعت با هم تلفیق شود خروجی ارزنده و خوبی خواهد داشت.

وی پتانسیل‌های دانشگاه کاشان را درخور توجه دانست و افزود: توان علمی، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این دانشگاه اعم از اعضای هیات علمی و کارشناسان خبره و توان‌مند و آزمایشگاه‌های مجهز می‌تواند کمک شایان توجهی به صنعت این منطقه باشد.

لاجوردی با بیان این‌که امروز نیاز به نیروهای متخصص داریم تاکید کرد: اگر در شرکت‌ها و صنایع از نیروهای متخصص و باتجربه استفاده شود، بدون شک محصولات با کفیت‌تر و تولیدات بیشتری را شاهد خواهیم بود.

صنعت‌گر نمونه کشوری با اشاره به این‌که بزرگترین مشکل امروز جامعه بیکاری است تاکید کرد: راه‌حل رفع این مشکل افزایش کارآفرینی و گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان است که این به دست سرمایه‌گذاران عاشق محقق می‌شود.

رئیس دانشگاه کاشان نیز در این نشست گزارشی از پتانسیل‌ها و توان‌مندی‌های دانشگاه ارائه کرد.

در این نشست مقرر شد یک میز صنعت برای شرکت جهان‌لنت در دانشگاه کاشان تشکیل شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.