خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۱۲ مرداد , ۱۳۹۸ساعت : ۱۲:۰۱کد مطلب: 16822

افزایش دما در دشت کاشان ادامه دارد

مشکات آنلاین: رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: دمای هوای دشت کاشان در تیرماه گذشته ۲،۶ درجه نسبت به بلندمدت افزایش…

مشکات آنلاین: رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: دمای هوای دشت کاشان در تیرماه گذشته ۲،۶ درجه نسبت به بلندمدت افزایش داشت که این روند در مرداد نیز ادامه خواهد داشت.

عباس ارغوانی اظهار کرد: تقویت مرکز پرارتفاع جنب‌حاره‌ای در لایه‌های میانی جو و هم‌زمان با تقویت مرکز کم فشار فصلی بر روی سطح زمین سبب افزایش قابل توجه دمای فراتر از نرمال بلند مدت در دشت کاشان و بیشتر مناطق استان اصفهان در تیرماه ۹۸ شد.

وی افزود: این افزایش دما هم در مقادیر حداقل و هم حداکثر مشاهده می‌شود، به طوری که در کاشان و آران ‌و بیدگل، مناطق شرق، مرکز و استان اصفهان میانگین دما بین ۲ تا ۳ درجه سانتی گراد فراتر از میانگین بلند مدت است.

رییس اداره هواشناسی کاشان، تصریح کرد: بررسی نقشه‌ها و مدل‌های پیش‌بینی هواشناسی نشان می‌دهد طی مردادماه به ویژه تا پایان دهه دوم شرایط برای ماندگاری هوای گرم‌تر از نرمال بلندمدت بر روی استان کماکان وجود دارد .

ارغوانی خاطرنشان کرد: ماندگاری هوای گرم می‌تواند سبب افزایش دمای فراتر از نرمال در دشت کاشان شود که این افزایش دما تا یک درجه سانتی‌گراد قابل پیش‌بینی است و شهروندان توصیه‌های لازم در جهت مصرف بهینه آب و برق را رعایت کنند.

 

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.