خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۱۹ شهریور , ۱۳۹۷ساعت : ۲۲:۲۲کد مطلب: 10475

انتشار کتاب تاریخ، آثار تاریخی، فرهنگ و مشاهیر کاشان

کتاب آموزشی «تاریخ، آثار تاریخی، فرهنگ و مشاهیر کاشان» در مرکز پژوهشی کاشان‌شناسی دانشگاه کاشان منتشر شد. به گزارش صدا…

کتاب آموزشی «تاریخ، آثار تاریخی، فرهنگ و مشاهیر کاشان» در مرکز پژوهشی کاشان‌شناسی دانشگاه کاشان منتشر شد.

به گزارش صدا و سیما؛ مدیر روابط عمومی دانشگاه کاشان گفت: این کتاب آموزش میراث فرهنگی ضمن‌خدمت معلمان است که با هدف آشنایی آموزگاران و دانش‌آموزان کاشانی با میراث تاریخی و فرهنگی این شهرستان در ۱۵۰ صفحه و چهار فصل توسط «محمد مشهدی» عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان نوشته شده است.

محمد خداداد افزود: در فصل اول کتاب به تاریخ پیش از اسلام، سال‌های پایانی حکومت ساسانیان و دوره اسلامی در کاشان اشاره شده است.

وی آثار تاریخی پیش از اسلام شامل دوران پارینه‌سنگی و نوسنگی، دوره‌های شش‌گانه سیلک، عصر آهن، دوره‌های هخامنشی، سلوکی، اشکانی و ساسانی این شهرستان را مطالب بخش دوم این کتاب برشمرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه کاشان موضوع فصل سوم را میراث ناملموس کاشان دانست و گفت: در این فصل به مباحث مربوط به گویش باستانی منطقه، هنرهای سنتی، فناوری‌های بومی و آیین‌های کاشان اشاره شده است.

خداداد افزود: فصل چهارم کتاب «تاریخ، آثار تاریخی، فرهنگ و مشاهیر کاشان» به مشاهیر این شهرستان اختصاص دارد و در آن چهل نفر از بزرگان و مشاهیر منطقه کاشان معرفی‌شده‌اند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.