خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, 1 مهر , 1398ساعت : 10:41کد مطلب: 18011

برداشت ۳۲۱ میلیارد تومان از خزانه برای پرداخت مطالبات معلمان

مشکات آنلاین: معاون وزارت آموزش‌وپرورش گفت: ۳۲۱ میلیارد تومان اعتبار از خزانه­ دریافت و به استان­‌ها ابلاغ‌شد که برای پرداخت…

مشکات آنلاین: معاون وزارت آموزش‌وپرورش گفت: ۳۲۱ میلیارد تومان اعتبار از خزانه­ دریافت و به استان­‌ها ابلاغ‌شد که برای پرداخت مواردی مانند حق‌التدریس شاغل، فوق­ العاده نوبت دوم و اضافه‌کار کارکنان اداری است.

علی الهیار ترکمن با بیان اینکه سال مالی ۱۳۹۸ را در شرایط آغاز کردیم که به دلیل عدم وجود نقدینگی تخصیص­‌های سال ۱۳۹۷ در آخرین روز کاری سال گذشته مورد اقدام قرار نگرفت، اظهار کرد: ۱۲۰۰ میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان شامل حق‌التدریس شاغلین، حق ­الزحمه نیروهای خرید خدمت، حق­‌الزحمه امتحانات، فوق‌­العاده نوبت دوم، اضافه‌کار نیروهای اداری و برخی موارد دیگر به سال جاری منتقل شد. این مورد برنامه ‌ریزی مالی ما را برای تهیه یک برنامه زمانی مشخص جهت پرداخت مطالبات و هم برای ایفای تعهدات سال ۱۳۹۸ با دشواری­‌هایی روبه­‌رو کرد.

وی افزود: به دلیل شرایط کشور، تأمین نقدینگی در خزانه­‌داری با محدودیت­‌های قابل‌توجهی روبه­‌رو است لذا در این شرایط، رویکرد تعاملی و هماهنگی بین دستگاهی خاصی مورد نیاز است تا زمینه برای ایفای تعهدات فراهم شود. در این زمینه سازمان برنامه‌وبودجه و مجموعه خزانه­‌داری کل کشور در وزارت امور اقتصادی و دارایی تلاش ‌های زیادی انجام دادند و بخشی از مطالبات در ابتدای سال جاری پرداخت شد و بخش دیگر نیز در روز گذشته تأمین اعتبار و به استان­‌ها ابلاغ شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع در خصوص ماهیت اقلام تأمین اعتبارشده گفت: ۳۲۱ میلیارد تومان اعتبار از خزانه­ داری کل کشور دریافت و به استان­‌ها ابلاغ‌شده است که برای پرداخت مواردی مانند حق­ التدریس شاغل، فوق­ العاده نوبت دوم و اضافه‌کار کارکنان اداری است. البته با پیگیری انجام‌شده از طرف وزیر آموزش‌وپرورش ۴۵۰ میلیارد تومان دیگر نیز در شرف تأمین اعتبار است که امیدواریم این مبلغ تا اواسط هفته دیگر دریافت و ابلاغ کنیم.

الهیار ترکمن در پایان اضافه کرد: از صمیم قلب برای تأخیری که در پرداخت مطالبات فرهنگیان ایجاد می­‌شود متأسف هستیم اما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که در هر فرصت و با هر حجم اعتبار بتوانیم این مسئله را حل کنیم و فرهنگیان عزیز اطمینان خاطر داشته باشند که پیگیری مطالبات آنان فراموش‌شدنی نیست و نهایت تلاش گروه مالی وزارت آموزش‌وپرورش برای حل این مشکل است.

 

تسنیم

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.