خانه ارتباط با ما درباره ما
جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷ساعت : 10:53کد مطلب: 9038

بی‌توجهی دولت باعث ورشکستگی صددر‌صدی کارخانه‌های فرش خواهد شد

افزایش ۴۰درصدی قیمت مواد اولیه صنایع نساجی کار را برای صاحبان آن سخت کرده است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مدیرعامل…

افزایش ۴۰درصدی قیمت مواد اولیه صنایع نساجی کار را برای صاحبان آن سخت کرده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مدیرعامل هیات مدیره شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی در نشست هم‌اندیشی صاحبان صنایع شهرستان آران و بیدگل با موضوع مشکلات و موانع پیش روی تولید در قطب بین‌المللی صنعت نساجی گفت: با افزایش ۴۰درصدی، قیمت نخ و الیاف به کیلویی ۱۹هزار تومان رسیده است.

عبدالرحیم مفیدی افزود: صنایع نساجی و فرش ماشینی برای تامین مواد اولیه نیاز به ارز دارند و اگر دولت در این خصوص اقدام جدی انجام ندهد، در آینده‌ای نزدیک این واحدهای تولیدی تعطیل می‌شوند.

وی با اشاره به این‌که تولیدکنندگان این عرصه مواداولیه و الیاف مصرفی خود را از کشور‌های مختلف به ویژه ترکیه خریداری کرده‌اند و امروز برای پرداخت بدهی‌هایشان به این کشور‌ نیاز به ارز دارند گفت: دولت هیچ‌گونه ارزی به آن‌ها اختصاص نداده و اگر ارز مورد نیاز را از مبادی غیررسمی تهیه کنند، مابه‌التفاوت قیمت آن باعث ورشکستگی صددر‌صدی این کارخانه‌ها خواهد شد.

در این نشست صاحبان صنایع نساجی شهرستان آران و بیدگل تصمیم بر افزایش ۴۰درصدی فروش محصولات و فروش نقدی آن گرفتند.

شهرستان آران و بیدگل با داشتن ۷۰۰واحد تولیدی فرش ماشینی و تولید سالیانه ۴۵میلیون مترمربع فرش قطب بین‌المللی این صنعت است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.