خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, 29 آذر , 1397ساعت : 00:23کد مطلب: 12689

تعاملات بین المللی و انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک گام توسعه علمی است

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی و بین المللی…

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی و بین المللی گفت: تعاملات بین المللی و انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک مهمترین گام توسعه علمی است.

به گزارش دانشگاه کاشان دکتر حسین سالارآملی در پانزدهمین نشست مشورتی معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها و مراکز پژوهشی منتخب کشور در دانشگاه کاشان افزود: در این نشست علاوه بر حدود ۱۰۰ نفر از معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، سفرا و رایزنان تعدادی از کشورهای اروپایی و آسیایی مستقر در ایران از جمله سوئیس، فرانسه، مجارستان، اندونزی حضور دارند که برگزاری این نشست ها زمینه تعاملات علمی بین المللی کشورها را برقرار می کند.

وی به انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک بین کشور ایران و کشورهای خارجی اشاره کرد و اظهار داشت: با کشور فرانسه سالانه ۲۰ پروژه تحقیقاتی و با کشور اتریش ۱۷ پروژه تعریف شده است و با کشورهای مجارستان، هندوستان و بقیه کشورها هم این طرح های تحقیقاتی ادامه دارد.

دکتر سالار آملی زمان اجرای این پروژه ها را یک تا دو سال عنوان کرد و افزود: طرح های مشترک با حمایت ۵۰ درصد از صنعت ایران و ۵۰ درصد از صنعت خارجی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این طرح های تحقیقاتی مشترک مبنای دیپلماسی گسترده علمی و پژوهشی با کشورهای خارجی است، خاطر نشان کرد:

انجام کارهای مشترک نخبگان دو کشور را باهم نزدیک می کند و این تعاملات، اثرگذاری علمی را بیشتر می کند.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از انجام پروژه های مشترک ایران و فدرال آلمان خبر داد و افزود: محققان دانشگاه های ایران و آلمان می توانند با مراجعه با سامانه وزارت علوم در این پروژه ها شرکت کنند.

ویبا بیان این که این پروژه های مشترک بستری را فراهم کند تا نوآوری , کار آفرینی و ارتقا تکنولوژی شکل گیرد, خاطر نشان کرد: بعد از ثبت نام، ۱۵ پروژه انتخاب و مورد حمایت ایران و دولت آلمان قرار خواهد گرفت.

وی اظهار امیدواری کرد: تا این پروژه های مشترک بستری را فراهم کند تا نوآوری، کارآفرینی و ارتقاء تکنولوژی شکل گیرد.

سالارآملی جذب دانشجوی خارجی و راه اندازی دوره های مشترک از رویکردهای وزارت علوم در بخش بین الملل ذکر کرد و افزود: یکی از محورهایی که در تعاملات بین المللی اثرگذار خواهد بود اکوسیستم های تعاملات بین المللی خواهد بود که با این روند می توان فعالیت های آموزشی و پژوهشی را ارتقا ء بخشید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.