خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۸ساعت : ۲۱:۰۲کد مطلب: 19301

به مناسبت روز درختکاری؛

توزیع ۱۰ هزار اصله درخت در کاشان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان گفت: نزدیک به ۱۰ هزار اصله درخت بارور و غیربارور به مناسبت روز…

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان گفت: نزدیک به ۱۰ هزار اصله درخت بارور و غیربارور به مناسبت روز درخت‌کاری در این شهرستان توزیع می‌شود.

 

محمدمهدی شریفی شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این درختان از دوشنبه، ۱۲ اسفندماه‌ماه در نهالستان این اداره توزیع خواهد شد.

 

وی این درختان را شامل توت، سنجد، زیتون تلخ، اقاقیا، بنه، کاج و سرو برشمرد و یادآور شد: شعار امسال هفته منابع طبیعی «نهال‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز»

 

شریفی اضافه کرد: برخی دستگاه‌ها مانند شهرداری‌ها که درخواست زیاد درخت داشتند با معرفی‌نامه به مرکز استان، درخت تحویل خواهند گرفت.

 

وی با غنیمت‌شمردن هفته منابع طبیعی برای بهره‌گیری از توان و ظرفیت دستگاه‌های اجرایی به منظور فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن فرهنگ درخت‌کاری بیان کرد: با توجه به آلودگی هوا، درخت‌ها با جذب گازهای مضر مانند دی‌اکسیدکربن، اکسیژن خالص برای تنفس در اختیار شهروندان می‌گذارند.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان جلب مشارکت بیشتر مردم برای گسترش ایجاد فضای سبز در شهرک‌های صنعتی، دانشگاه‌ها، مدرسه‌ها، پادگان‌ها، تثبیت و جلوگیری از فرسایش خاک و آلودگی هوا همچنین حفظ ذخیره ژنتیکی گونه‌ها را از دیگر هدف‌های توزیع این میزان درخت برشمرد.

 

مساحت عرصه‌های منابع طبیعی کاشان ۳۷۵ هزار هکتار است که ۷۵ درصد وسعت این شهرستان را شامل می‌شود. کاشان ۱۸۲ هزار هکتار مرتع ییلاقی و ۱۷۸ هزار هکتار مرتع قشلاقی دارد.

 

۱۵ اسفندماه روز درختکاری است و ۱۵ تا ۲۱ اسفندماه با عنوانهفته منابع طبیعی نام‌گذاری شده است.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.