خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۶ مرداد , ۱۳۹۸ساعت : ۱۴:۲۲کد مطلب: 16691

شورای هنر شهرداری «چیز بی‌خودی» است/ به جای تشکیل شورای هنر، پروژه‌های عمرانی انجام دهید

علی هاشمی طاهری در واکنش به خبرنگار مشکات آنلاین که از او خواست نظر خود را درباره موازی کاری بودن یا نبودن اقدامات شهردار پیشین کاشان و علت عدم مخالفتش در آن زمان مطرح کند از مکان مصاحبه بلند شد و روبه خبرنگار خانم مشکات آنلاین کرد و با تندی گفت: تفکرات شما غلط است.

سپس با عصبانیت رو به جمعی از خبرنگاران کرد و با صدای بلند گفت:  آقایان! آقایان! این خانم می‌گوید چرا شهرداری در زمان مهندس رضوی دسته عزاداری برای فاطمه زهرا راه انداخته! برو دنبال کارت!

او سپس انگشت اشاره‌اش را رو به شهردار گرفت و گفت: این شهردار باید برود.

مشکات آنلاین – حوریه شیوا: «برو دنبال کارت» این آخرین جمله‌ای است که علی هاشمی طاهری، عضو اصولگرای شورای شهر کاشان در پاسخ به پرسش‌های خبرنگار مشکات آنلاین درباره شورای هنر شهرداری کاشان مطرح کرد.

او سپس محل گفت‌وگو را ترک کرد و قبل از خارج شدن از سالن جلسات شورا انگشتش را روبه شهردار گرفت و گفت: این آقا باید برود.

هاشمی طاهری در پاسخ به علت مخالفتش با تشکیل شورای هنر در شهرداری کاشان گفت:

شورای هنر، به‌نوعی موازی کاری با اداره ارشاد کاشان است. این کار، به عهده بچه‌های اداره ارشاد و اداره‌جات فرهنگی است. اینکه شهرداری یک عده‌ای را جمع کند و شورای هنر تشکیل دهد، قانونی نبوده و در حیطه اختیارات او نیست. بهتر است شهردار به‌جای تشکیل شورای هنر، اقدام به انجام پروژه‌های عمرانی در شهر کند و فعالیت‌های نیمه تمام را انجام دهد و حقوق‌های معوق را پرداخت کند.

هاشمی طاهری ادامه داد: ما با هنر و هنرمند مخالف نیستیم، ولی جایگاه شورای هنر در شهرداری، چیز بی‌خودی است. مطمئن باشند به‌محض اینکه مدیریت در شهرداری تغییر کند، شورای هنر برچیده خواهد شد. باید این را بدانند. ضمن احترام به همه اعضایی که در این شورا هستند و بنده همه را می‌شناسم و ارادت به آن‌ها دارم که انسان‌های فرهیخته‌ای هستند، اما جایگاه شورای هنر در شهرداری کاملاً غیرقانونی و غیرضروری است.

او واکنش به این سخن موافقان طرح اکه قانون، دست شهرداری‌ها را برای داشتن مشاور باز گذاشته، کما اینکه شهرداران در همه ادوار مشاورانی داشته‌اند و این غیرقانونی نیست و رئیس اداره ارشاد هم عضو شورای هنر است، گفت: ما با داشتن مشاور مشکلی نداریم، اما شهردار، شورای هنر تشکیل داده است!

عضور اصولگرای شورای شهر کاشان درپاسخ به این سخن که «رئیس اداره فرهنگ و ارشاد» در این شورا حضور داشته است گفت: اتفاقا معاونش اعلام کرده که غیرقانونی است. او صد یا هزارتا مشاور هم می خواهد بگیرد ولی اینکه تشکیلاتی درست کنند و حکم بدهند غیر قانونی است. بگویند مشاور، نگویند شورای هنر. این شورا تشکیلات و دم و دستگاهی دارد. من شانزده هفده سال است که در شورا هستم و تمام این چیزها را دیده‌ام. شورای هنر، جدای از مشاوره است. مشاور می تواند بگیرد.

وی افزود: کار شهرداری چیز دیگری است. الآن هم خود هنرمندان برای خودشان می‌توانند کار انجام دهند، مشکلی ندارد. مملکت چندین اداره دارد، وزارتخانه دارد و هر وزارتخانه و هر اداره و هر نهادی متخصص یک کاری است. اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی متخصص فرهنگ است و کار فرهنگی را باید او انجام دهد؛ نه اینکه شهرداری یک کار موازی انجام دهد. تازه خود شهرداری سازمان فرهنگی ورزشی و روابط عمومی دارد. برای چه می خواهد این کار را انجام دهد؟

علی هاشمی طاهری در پاسخ به این سؤال که آیا برگزاری مراسم برنامه های شاد فرهنگی و همچنین دستجات عزاداری در شهرداری قبل، موازی کاری با اداره فرهنگ و ارشاد و سازمان تبلیغات  نبوده است؟ گفت: آفرین؛ سازمان فرهنگی و ورزشی را قبول دارم. ولی اینکه جداگانه شورای هنر تشکیل شود را قبول ندارم. الان هم اگر اینها زیر نظر سازمان فرهنگی ورزشی باشند مشکلی نداریم.

وی درپاسخ به این مطلب که آیا عملکرد شهردار سابق از موازی کاری با سازمان تبلیغات نبود گفت: شما می‌گویید چرا دسته‌های عزاداری؟ !به به! دست شما درد نکند. یعنی شهرداری دسته عزاداری برای فاطمه زهرا راه انداخته، نباید این کار را می‌کرده؟

هاشمی در واکنش به تکرار سوال خبرنگار مشکات آنلاین که آیا این کارها وظیفه سازمان تبلیغات نبوده گفت:  این سؤال شما اصلاً جایگاهی ندارد! هیئت که درست نکرده است. بچه‌های شهرداری گفتند  برویم در دسته عزاداری، یعنی شهرداری حق ندارد دسته عزاداری داشته باشد؟  چه کسی چنین حرفی را زده است؟ یعنی اگر عده ای از گوشه شهر برای عزاداری حضرت زهرا بلند می شوند، نباید بروند؟

وی در واکنش به خبرنگار مشکات آنلاین که از او خواست نظر خود را درباره موازی کاری بودن یا نبودن اقدامات شهردار پیشین کاشان و علت عدم مخالفتش در آن زمان مطرح کند از مکان مصاحبه بلند شد و روبه خبرنگار خانم مشکات آنلاین کرد و با تندی گفت: تفکرات شما غلط است.

سپس با عصبانیت رو به جمعی از خبرنگاران کرد و با صدای بلند گفت:  آقایان! آقایان! این خانم می‌گوید چرا شهرداری در زمان مهندس رضوی دسته عزاداری برای فاطمه زهرا راه انداخته! برو دنبال کارت!

او سپس انگشت اشاره‌اش را رو به شهردار گرفت و گفت: این شهردار باید برود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.