خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۲۰ شهریور , ۱۳۹۸ساعت : ۱۰:۲۴کد مطلب: 17782

واکنش جواد ساداتی‌نژاد به انتقاد همسر شهید از همایش شیرخوارگان حسینی:

حضور این افراد مصداق همان نفوذی‌هاست

جواد ساداتی‌نژاد: حضور این افراد مصداق همان نفوذی‌هاست. این افراد علی‌رغم اینکه در مراکز آموزشی فعالیت می‌کنند و وظیفه ‌تربیت…

جواد ساداتی‌نژاد: حضور این افراد مصداق همان نفوذی‌هاست. این افراد علی‌رغم اینکه در مراکز آموزشی فعالیت می‌کنند و وظیفه ‌تربیت و آموزش را بر عهده‌دارند، قرار است با توجه به رسالتی که دارند، معلم‌های جامعه ما را پرورش دهند. مسیری که خانم گلین‌مقدم در این کار طی کرده کار بسیار غلطی بوده است.

 

مشکات آنلاین – حوریه شیوا: روز پنجم ماه محرم، خدیجه گلین‌مقدم، معاون مدیرکل پژوهشی دانشگاه فرهنگیان در صفحه شخصی اینستاگرام با انتشار تصویری از پیامک دعوت مراسم شیرخوارگان حسینی آن را رواج تشیع صفوی نامید و برگزاری مراسم عزاداری را راهی برای سرگرم کردن مردم در حکومت غیرخردورز دانست و این اعمال را ظاهرسازی معرفی کرد.

او در صفحه شخصی اش نوشت:

«گرچه حکومت ها با استفاده از ظاهرسازی می خواهند جامعه را خواب کنند، اما نتیجه آن، رخداد جنبش بیداری است. رواج شیعه صفوی در یکی دو دهه اخیر و استفاده از احساسات و عواطف مردم برای پیشبرد اهداف سیاسی و سرگرم کردن مردم و دور شدن از اصل موضوع کار امام حسین (ع) که مبارزه با ظلم و فساد بوده است، از اهداف حکومت غیرخردورز است که به دست قشریون رخ می دهد.»

بسیاری از خبرگزاری ها و افراد مختلف به این استوری واکنش نشان دادند.

 

از جمله این افراد، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس بود. او گفته است:

حضرت علی‌اصغر(ع) سند مظلومیت امام حسین(ع) و سند مظلومیت واقعه عاشورا است و در حقیقت یکی از کارهای بسیار شایسته‌ای که در این سال‌هال اخیر اتفاق افتاده است، برگزاری مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) است که در قالب همایش شیرخوارگان حسینی برگزار می‌شود.

جواد ساداتی نژاد با بیان اینکه حضور این افراد مصداق همان نفوذی‌هاست، گفت: این افراد علی‌رغم اینکه در مراکز آموزشی فعالیت می‌کنند و وظیفه ‌تربیت و آموزش را بر عهده‌دارند، قرار است با توجه به رسالتی که دارند، معلم‌های جامعه ما را پرورش دهند. مسیری که خانم گلین‌مقدم در این کار طی کرده کار بسیار غلطی بوده است.
نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی با‌ اشاره به تماس خود با رئیس دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: آقای خنیفر با این مسئله به‌صورت انقلابی برخورد کرده است. رئیس دانشگاه فرهنگیان در جلسه‌ای که در دانشگاه فرهنگیان برگزار شده است این انحراف را محکوم کرد و این اقدام را مایه ننگ نام شریف معلمی دانست.
ساداتی‌نژاد افزود: آقای خنیفر گفت که در روزهای آینده با فرد هتاک برخورد می‌شود و از پست خود خلع خواهد شد.
وی ادامه داد: در جای مقدسی مثل دانشگاه فرهنگیان که محل پرورش معلم است و قرار است نسل آینده خودمان را به مدارس واگذار کنیم، انتخاب مسئولیت‌ها و افرادی که به کار گمارده می‌شود بسیار حساسیت دارد، لذا مسئولان باید دقت لازم را در این خصوص داشته باشند.

 

خدیجه گلین مقدم از دانشگاه فرهنگیان می‌رود

بعد از انتشار گسترده این پیام  در فضای مجازی و واکنش های گسترده نسبت به آن، رئیس دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد: خدیجه گلین‌مقدم درخواست بازنشستگی داده و از دانشگاه فرهنگیان می‌رود.
حسین خنیفر افزود: ساحت حضرت رسول‌اکرم(ص) و خاندانشان آن قدر پاکیزه است که قلم به مزدان، افسادگران، مردم‌فریبان، بوم‌صفتان و مرکب جاهلان نمی‌توانند خدشه‌ای بر این اقیانوس وارد کنند.
خنیفر ادامه داد: قلم‌های مسموم وارثان فتنه باعث می‌شود تا حقانیت مسیر اباعبدالله(ع) بیش از پیش نمایان شود. تا جایی‌که امام علی(ع) می‌فرمایند کسی که فاقد بصیرت باشد رأی او ارزشی ندارد. دانشگاه فرهنگیان ۳۶ هزار شهید تقدیم کشور کرده است و همواره رهرو شهادت خواهد بود و این رهروی هم از واقعه کربلا نشئت می‌گیرد.

 

خدیجه گلین مقدم که خود همسر شهید است، در واکنش به حواشی اخیر نوشته است:

«این‌جانب خود از نیروهای ارزشی و عضو درجه یک خانواده شهدا و همسر شهید هستم. مگر می‌شود شخصی که خود پرچمدار راه حسین(ع) است و خود، حسین و علی اصغرهایی در خانه داشته است، بخواهد مراسمات اصیل و انسان‌ساز محرم را مورد پرسش یا اهانت قرار دهد؟

نگارش هر نوع مطلب در فضای مجازی کاملاً شخصی بوده و هیچ ارتباطی به سازمان متبوع این‌جانب (دانشگاه فرهنگیان) ندارد. لذا درج علت تیترهای نامتعارف و غیر منصفانه علیه دانشگاه جای تعجب و تأسف بسیار دارد.

مردم از استوری من بسیار استقبال کردند و برخی هم با هتاکی نوازشمان کردند. بی خبر از آنکه زندگی خانوادگی ام با عاشورا و حسین و راهش عجین است. امام حسین (ع) فرمودند: اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید. یعنی هتاکی و فحاشی از نظر آن امام آزاده ممنوع است.»

 

     

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

یک پاسخ به “حضور این افراد مصداق همان نفوذی‌هاست”

  1. علی گفت:

    کسی که ادعای مذهبی و امام حسینی میکنه به ساحت مقدس ائمه اهانت نمیکنه/همون بهتر که بازنشسته بشه این فرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.