خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۷ساعت : ۰۱:۳۹کد مطلب: 12655

درختان مسیر پروژه زیرگذر بزرگ کاشان جابه‌جا شدند

پیش از ظهر دوشنبه در ادامه اجرای مقدمات آماده‌سازی اجرای پرژوه بزرگ زیرگذر کاشان، عملیات انتقال اصولی درختان پارک شهید…

پیش از ظهر دوشنبه در ادامه اجرای مقدمات آماده‌سازی اجرای پرژوه بزرگ زیرگذر کاشان، عملیات انتقال اصولی درختان پارک شهید حسن‌زاده (کوزه) به پارک ناژون آغاز شد.

به گزارش کاشان نیوز، در پی آماده‌سازی محدوده فاز نخست پروژ زیرگذر مدخل شهر، درختان پارک شهید حسن‌زاده و بلوار شهید خادمی نیاز به جابه‌جایی دارند.

حمیدرضا ممیز، رئیس سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری با اعلام آغاز عملیات جابه‌جایی درختان از صبح امروز به همراه خسرو اعتماد، فعال محیط زیست٬ در این عملیات حضور داشت.

به گفته ممیز درختان زبان‌گنجشک که به خواب رفته‌اند، در این مرحله جابه‌جا می‌شوند و درختان صنوبر در وسط بلوار که هنوز خزان نکرده، پس از خزان و هرس، جابه‌جا خواهند شد.

ممیز در توضیح سرنوشت درختان کاج کهنسال این محدوده گفت: این درختان کهنسال ظرفیت جابه‌جایی ندارند و حتی اگر انتقال داده شوند، موفق نخواهد بود.

خسرو اعتماد مدیر عامل جمعیت کویر سبز کاشان تایید کرد: درخت نیز مانند انسان عمر مفید و سپس مرگ دارد، بیشتر این کاج‌های کهنسال به مرگ نزدیک هستند و اگر همین‌جا هم باشند، پس از چند سال می‌میرند.

عملیات انتقال درختان به وسیله کارگران فضای سبز شهرداری و با نظارت کارشناسان سازمان فضای سبز انجام شد و در نهایت در پارک ناژون واقع در بلوار بهارستان، فاز ۲ ناجی‌آباد کاشته شد.

پروژه بزرگ زیرگذر کاشان به طول ۱۸۰۰ متر از تقاطع شهید معمار در بلوار قطب راوندی آغاز می‌شود و با عبور از میدان ولی‌عصر کاشان، ۲۰۰ متر بعز از  میدان شهید منتظری،  با مسیر بلوار خلیج فارس هم‌سطح می‌شود.

با اجرای این پروژه که به گفته شهردار کاشان، ۲ سال به‌طول خواهد انجامید، یکی از گره‌های کور ترافیکی شهر گشوده خواهد شد.

در ادامه گزارش تصویری کاملی از نحوه انتقال درختان پارک شهید حسن‌زاده را می‌بینید:انتقال درختان پارک شهید حسن‌زاده به پارک ناژون انتقال درختان پارک شهید حسن‌زاده به پارک ناژون2 انتقال درختان پارک شهید حسن‌زاده به پارک ناژون2 انتقال درختان پارک شهید حسن‌زاده به پارک ناژون انتقال درختان پارک شهید حسن‌زاده به پارک ناژون2 انتقال درختان پارک شهید حسن‌زاده به پارک ناژون انتقال درختان پارک شهید حسن‌زاده به پارک ناژون

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

یک پاسخ به “درختان مسیر پروژه زیرگذر بزرگ کاشان جابه‌جا شدند”

  1. شهروند عاقل گفت:

    بله جابجا کردند اما نمایشی
    آثار درختان قطع شده بعد ماه ها هنوز هست!
    چقدر کارشناسی بوووود این خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.