خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, 9 آبان , 1397ساعت : 19:15کد مطلب: 11476

در نظام رتبه‌بندی «یواس‌نیوز» دانشگاه کاشان رتبه پنجم را کسب کرد

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان از کسب رتبه پنجم این دانشگاه در بین دانشگاه‌های جامع در نظام رتبه‌بندی «یو.اس.نیوز»…

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان از کسب رتبه پنجم این دانشگاه در بین دانشگاه‌های جامع در نظام رتبه‌بندی «یو.اس.نیوز» ۲۰۱۹ خبر داد.

مجید منعم‌زاده افزود: بر اساس این نظام رتبه‌بندی، دانشگاه کاشان رتبه ۱۶ را در بین مجموع دانشگاه‌های برتر ایران و یک‌هزار و ۱۸۲ جهانی را کسب کرده است.

وی نظرسنجی جهانی پژوهش، نظرسنجی منطقه‌ای پژوهش، تولیدات علمی، کتاب، کنفرانس، تاثیر نرمال‌شده استناد، استنادات، تعداد انتشارات جز ۱۰ درصد برتر، درصد انتشارات جز ۱۰ درصد برتر، تعداد مقالات مشترک بین‌المللی، درصد مقالات مشترک بین‌المللی، تعداد مقالات داغی که در ۱ درصد برتر انتشارات حوزه موضوعی خود قرار دارند، و درصد مقالات داغی که در ۱ درصد برتر انتشارات حوزه موضوعی خود قرار دارند را از شاخص‌های این نظام رتبه‌بندی ذکر کرد.

«یو اس نیوز» در رتبه‌بندی حاضر رتبه بیش از ۱۸۰۰ دانشگاه جهان را براساس ۱۳ شاخص منحصر به فرد اندازه‌گیری و اعلام کرده است.

در سال ۲۰۱۸ میلادی از جمهوری اسلامی ایران نام ۱۴ دانشگاه در بین ۱۲۵۹ دانشگاه برتر جهان قرار داشت. در سال ۲۰۱۷ نیز تعداد دانشگاه‌های برتر کشور در رتبه‌بندی یو اس نیوز تنها ۱۱ دانشگاه بود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.