خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۷ساعت : 10:49کد مطلب: 11215

دستگاه اندازه‌گیری تشعشعات الکترومغناطیسی در کاشان رونمایی شد

نخستین دستگاه اندازه‌گیری میزان تشعشعات الکترومغناطیسی در خاورمیانه، پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه با حضور «حسین فلاح جوشقانی» معاون وزیر ارتباطات و…

نخستین دستگاه اندازه‌گیری میزان تشعشعات الکترومغناطیسی در خاورمیانه، پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه با حضور «حسین فلاح جوشقانی» معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در دانشگاه کاشان رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل دفتر نظارت بر سرویس‌های رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این آئین گفت: ایران به عنوان چهارمین کشور موفق به ساخت این دستگاه شده است.

غلامرضا خاکسار با اشاره به این‌که ایران پس از کشورهای آمریکا، آلمان و اسپانیا به این فناوری جدید دست یافته است، افزود: برای ساخت این دستگاه ۱۸ ماه وقت صرف شده است.

وی تصریح کرد: این دستگاه شدت میدان پرتوهای رادیویی برای پایش حد تشعشعات تجهیزات بی‌ سیم و آنتن‌های بی‌تی‌اس تلفن همراه را اندازه‌گیری می‌کند.

مدیرکل دفتر نظارت بر سرویس های رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بدون اشاره به میزان سرمایهگذاری برای ساخت دستگاه اندازه گیری میزان تشعشعات الکتر و مغناطیسی، گفت: این دستگاه به زودی در نقاط مختلف تهران و پس از آن در کلان‌شهرها نصب خواهد شد.

خاکسار یادآور شد: استقرار این دستگاه بر اساس شاخص‌های مختلف مانند تراکم جمعیت، زمان پرتوگیری، وجود افراد حساس در مکان‌هایی مانند بیمارستان‌ها، مدرسه‌ها، مهدهای کودک، آسایش‌گاه سال‌مندان و شیرخوارگاه‌ها مکان‌یابی شده است.

به گفته وی میزان تشعشعات قابل تفکیک است اما این دستگاه مجموع تشعشعات را نشان می‌دهد و از قابلیت نمایش تشعشعات به صورت تفکیکی و با اعداد پایین‌تر برخوردار است.

نخستین دستگاه اندازه‌گیری میزان تشعشعات الکترومغناطیسی پنج‌شنبه در حاشیه برگزاری کنفرانس ملی سنجش و ایمنی پرتوهای یون‌ساز و غیریون‌ساز در دانشگاه کاشان رونمایی شد.

پنجمین کنفرانس تخصصی ملی سنجش و ایمنی پرتوهای یون ساز و غیر یون ساز با همکاری متخصصان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه کاشان برگزار شد.

در این کنفرانس مقاله‌هایی در خصوص تخمین دُز متوسط غده‌ای در غربال‌گری‌های رایج ماموگرافی با شبکه عصب، اجرای رادیوگرافی نوترونی در راکتور تحقیقاتی کم‌قدرت، بهینه‌سازی زمان لازم برای طیف‌سنجی گاما در نمونه‌های خاک و بررسی سیستم‌های سنجش و پایش الکترو مغناطیسی غیر یونیزان و حفاظت در برابر پرتوهای غیر یون‌ساز با امواج رادیویی توسط فرستنده‌های مختلف به خصوص تلفن همراه در ابعاد علمی و تخصصی ارائه شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.