خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۲ فروردین , ۱۳۹۹ساعت : 01:28کد مطلب: 19515

دستگیری ۷ نفر به جرم شایعه‌پراکنی در کاشان

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان اعلام کرد: هفت نفر که با انتشار شایعه پیرامون بیماری کرونا در فضای مجازی موجب تشویش اذهان…

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان اعلام کرد: هفت نفر که با انتشار شایعه پیرامون بیماری کرونا در فضای مجازی موجب تشویش اذهان عمومی شده بودند، دستگیر شدند.

 

به گزارش ایرنا؛ سرهنگ علی قربانی جمعه یکم فروردین‌ماه ۹۹ در این زمینه اظهار داشت: کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی کاشان با رصد و پایش دقیق فضای مجازی، هفت کانال در شبکه‌های اجتماعی را که با اقدام نسبت به انتشار خبرهای نادرست و شایعه در مورد ویروس کروناموجب تشویش اذهان عمومی در گروه‌های اجتماعی پرمخاطب این شهرستان شده بودند، شناسایی کردند.

 

وی بیان کرد: مدیران و ادمین‌های اصلی این کانال‌ها با تهیه و تجمیع مطالب کانال‌های معاند، به بازنشر آن‌ها در گروه‌های اجتماعی پرمخاطب شهرستان اقدام می‌کردند که سرانجام با اقدام‌های علمی و تخصصی ماموران هفت نفر از متخلفان دستگیر شدند.

 

فرمانده انتظامی کاشان همچنین به معرفی افراد دستگیرشده به مرجع قضایی اشاره و به شهروندان توصیه کرد، خبرهای مربوط به بیماری کرونا را تنها از منابع رسمی پیگیری کنند و به خبرهای کانال‌ها، پایگاه‌های اینترنتی یا گروه‌های غیررسمی توجه نکنند.

 

بیماری ویروسی کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد و تا کنون به ۱۷۶ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

 

بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی کاشان، شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل به ۵۰۹ نفر رسیده است که از این میان ۴۶۳ نفر در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری هستند.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.