خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۱۱ آذر , ۱۳۹۷ساعت : 08:36کد مطلب: 12189

دو کاشانی به عنوان معاون و مشاور وزیر اقتصاد منصوب شدند

‎فرهاد دژ پسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، طی احکام جداگانه ای، دو کاشانی را به عنوان معاون و مشاور…

‎فرهاد دژ پسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، طی احکام جداگانه ای، دو کاشانی را به عنوان معاون و مشاور خود منصوب کرد.  
.
او دکتر عباس معمار نژاد رییس کل پیشین گمرک ایران در دولت دهم، را به عنوان معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی و دکتر سمیع اله حسینی مکارم معاون پیشین مالی و اقتصادی شهرداری تهران را نیز به عنوان مشاور خود منصوب کرد.
.
این گزارش حاکی است، وزیر اقتصاد در حکم عباس معمار نژاد، مواردی چون “مشارکت فعال در اصلاح نظام بانکی و ارتقای کارآمدی بانک ها”، “طراحی نظارت بهره‌ور و هوشمند برای مقابله با تحریم های ظالمانه در حوزه‌های بانکی، بیمه و شرکت های دولتی”، “ارتقای کارآیی و اثر بخشی شرکت‌های دولتی با واگذاری دارایی های مازاد و پایش مستمر ریسک و بازده دارایی های این شرکت ها” را از جمله اولویت های برنامه های معاونت مذکور عنوان کرده است.
.
بر اساس این گزارش “برقراری اصول حاکمیت شرکتی در بانک ها، بیمه ها و شرکت های دولتی”، “طراحی نظام نظارتی موثر و کارآمد در حوزه‌های بانکی و بیمه ای به منظور ارتقای شاخص‌های پایه ای منطبق بر اصول استاندارد های جهانی”و “برنامه ریزی برای استقرار راهکارهای جامع بانکی متمرکز (core banking) در همه بانک های دولتی” از دیگر اولویت های برنامه ای معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد بیان شده است. 
.
گفتنی است، معاون بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد، متولد سال ١٣۴۵ در کاشان و دارای مدرک تحصیلی دکترای اقتصاد، گرایش توسعه اقتصادی و اقتصاد بین‌الملل  و عضو هیات علمی دانشگاه است و از سال ۱۳۷۱ فعالیت های خود را در سمت های متعدد مدیریتی شرکتی و حاکمیتی آغاز کرده که در دولت های بعد تا کنون ادامه داشته است.
.
از جمله سوابق وی می توان به، مدیر کلی دفتر آمار و اطلاعات وزارت بازرگانی و سرپرستی دفتر توسعه تجارت الکترونیکی وزارت بازرگانی در دولت هشتم و همچنین عضویت و نایب رئیسی شورای رقابت، مشاور وزیر اقتصاد، معاون وزیر و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.
.
همچنین مشاور جدید وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز متولد سال ١٣٣٩ در کاشان و دارای مدرک تحصیلی دکترای اقتصاد نظری و اقتصاد برنامه‌ریزی و مدرس دانشگاه است که از اهم سوابق کاری او می توان به معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاونت سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری تهران، معاون طرح و برنامه پست بانک کشور، مدیر کلی بودجه و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش، سرپرستی شهرداری تهران، معاونت مالی و اقتصادی شهرداری تهران، رییس کمیته مالی و اقتصادی تدوین برنامه سوم شهرداری تهران، عضو کمیته تهیه و تدوین برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.